بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین در محکومیت اقدام دولت آمریکا در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی

اندیشکده قدس؛ جمعیت دفاع از ملت فلسطین در پی اعلام پایتختی بیت المقدس برای رژیم صهیونیستی از سوی رئیس جمهور آمریکا بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار خبرگزاری قدس قرار  گرفته، آمده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

بار دیگر رییس جمهور آمریکا با اقدام خود در معرفی بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی، خوی جنایتکارانه دولت آمریکا را عیان ساخت و مهر تاییدی بود بر سخن تاریخی حضرت امام (ره) مبنی بر «آمریکا شیطان بزرگ است» و تاکیدی بر فرمان جاودانه روح خدا که «هر چه فریاد دارید بر سر آمریکا بکشید».

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن محکومیت این اقدام رییس جمهور بی خرد آمریکا و همچنین حمایت از مبارزات رهایی بخش ملت فلسطین اعلام میدارد «فلسطین، فلسطین است از نهر تا بحر و نه حتی یک وجب کمتر» بر این اساس هر اقدامی که این راهبرد مهم را نادیده بگیرد غیر مشروع و غیر قابل پذیرش از سوی جوامع و ملل اسلامی بوده و محکوم به شکست است.

رییس جمهور آمریکا با این تصمیم خود نفاق دولت آمریکا را که همواره خود را به عنوان یک میانجی در بحران فلسطین نمایش میداد آشکار ساخت و اینک آمریکا در قامت یک طرف در معادله فلسطین و در کنار دشمن صهیونیستی قرار گرفته است. بر این اساس این حق طبیعی ملت فلسطین است که همان معامله را با آمریکا به عنوان یک طرف در این معادله انجام دهد که با اشغالگران صهیونیسم انجام میدهد.

دونالد ترامپ با این اقدام که خارج از چارچوب گفتگوهای ساف – اسراییل انجام گرفت عملا محمود عباس و ساف را از فرآیند گفت و گو کنار گذاشت. بر این اساس این حق جامعه فلسطینی است که قیام گسترده و همه جانبه ای را علیه اسراییل شروع کند که بی تردید پایان آن برای اسراییل روشن نیست هر چند افق های روشنی برای جامعه فلسطین متصور است .

این اقدام ترامپ در واقع عبور از همه قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل متحد است که بیت المقدس را یک منطقه ی اشغالی اعلام کرده و بر اساس بیانیه های سازمان یونسکو، قدس یک منطقه اسلامی بوده و به لحاظ تاریخی یهود هیج ارتباطی با آنجا ندارد.

دونالد ترامپ تلاش دارد افکار عمومی را از ناتوانی دولت خود در حل مشکلات تاریخی آمریکا و شکست های سنگین خود و هم پیمانان منطقه ایش را در غرب آسیا که از محور مقاومت دریافت کرده است منحرف سازد یعنی فلسطین وجه المسالحه عبور آمریکا از بحران ها قرار گرفته است.

تردیدی نیست که ترامپ با این اقدام، شرایط منطقه را از انتفاضه درون فلسطینی به انتفاضه ای منطقه ای و فراگیر سوق داده که در آن مناطق آمریکا و هم پیمانان عربش مانند منافع اسراییل یک هدف مشروع تلقی شده و نتیجه طبیعی آن بازگشت قدرتمندانه فلسطین به الویت جهان اسلام است که با بسیج همه ی ظرفیت های جهان اسلام در چارچوب آرمان فلسطین همراه است. «مکروا و مکر اللَّه واللَّه خیر الماکرین»


Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10497

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: