نامه سرگشاده دختر امام خمینی (ره) به اردوغان درباره قانون نژادپرستانه رژیم صهیونیستی

اندیشکده قدس؛ دکتر زهرا مصطفوی خمینی دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمانهای غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین، رئیس و  دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین در نامه ای به «رجب طیب اردوغان» رئیس جمهور ترکیه و رئیس دوره ای سازمان همکاری اسلامی با اشاره به تصویب قانون قومیت در کنست رژیم صهیونیستی، تصویب این قانون را لکه ننگ دیگری بر کارنامه سیاه رژیم صهیونیستی و در استمرار اقدامات نژاد پرستانه آن دانست.
وی در این نامه با اشاره به حمایت کشورهای سلطه گر مدعی دموکراسی بویژه امریکای ترامپ و همراهی ذلت بار ارتجاع عرب بویژه آل سعود با اسرائیل و حامیانش در راستای معامله قرن تاکید کرد:

بدون تردید این اقدام ننگین به دنبال حمایت کشورهای سلطه گر مدعی دموکراسی بویژه امریکای ترامپ و به دنبال تصمیم نکبت بار ترامپ در انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس و به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است و همراهی ذلت بار ارتجاع عرب بویژه آل سعود در برابر اسرائیل و حامیانش در راستای «معامله قرن» این تصمیم ننگین را بر فلسطینیان و جهان عرب و دنیای اسلامی تحمیل کند.

دکتر مصطفوی در پایان این نامه با اشاره به مسئولیت های سازمان همکاری اسلامی در برابر آرمان امتهای اسلامی تاکید کرد: انتظار می رود که رئیس سازمان همکاری های اسلامی که مسئولیت دفاع از حیثیت و آرمانهای مکتب اسلام را داشته و فلسفه وجودی شکل گیری این سازمان دفاع از آرمانهای آزادی قدس است در برابر این اقدام خیانت بار آژیر جنایت و خیانت را در جامعه جهانی به صدا درآورده و مسلمانان را در برابر این توطئه نابودی قدس و فلسطین حساس نموده و اقدام مناسب معمول دارند که ایجاد اتحاد علیه نژاد پرستی و تبعیض نژادی صهیونیستی آغاز این راه می تواند باشد.

متن این نامه به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای رجب طیب اردوغان
رئیس جمهور محترم ترکیه و رئیس سازمان همکاری اسلامی

با سلام و تحیت

همانگونه که اطلاع دارید کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی ) در روز پنجشنبه ۱۳۹۷/۴/۲۹ موافق با ۲۰۱۸/۷/۲۰ میلادی پس از چندین ساعت بحث و درگیری، قانون  قومیت را به تصویب رساند. اگر چه تصویب این قانون در چند ماه گذشته و زمان تصویب در داخل کنست با چالشهای جدی از سوی مخالفان مواجه شد و از ۱۲۰ نماینده با اکثریت ضعیفی (۶۲ رای از ۱۲۰) به تصویب رسید و پس از تصویب نیز منجر به پاره کردن متن قانون و پرتاب آن از سوی مخالفان عضو کنست گردید ولی تصویب این قانون لکه ننگی دیگری بر کارنامه سیاه رژیم صهیونیستی و در استمرار اقدامات نژاد پرستانه آنان به شمار می آید.

جناب آقای رئیس:

براساس این قانون نژادپرستانه یک میلیون و هفتصد هزار نفر از شهروندان فلسطینی از حقوق خود خاصه حق شهروندی محروم و حق تعیین سرنوشت از آنان را سلب می نماید. به موجب قانون مذکور حقوق فلسطینیان در سرزمین آبا و اجدادی آنها نادیده گرفته شده و سرزمین فلسطینی متعلق به یهودیان شده و حق تصمیم گیری صهیونیست  را بر سرزمین های اشغالی رسمیت خواهد داد. این قانون شهرک سازی و یهودی سازی قدس را به اصل قانونی تبدیل کرده و مصادره زمینهای فلسطینیان و ویران کردن خانه ها و مزارع آنان قانونی می شود.این قانون نژادپرستانه در حقیقت اعطای امتیاز خاصی برای نژاد خاص و قومی بی هویت است. که با تصویب آن می خواهد هویت و موجودیت خود را بر ویرانه های فلسطینی به اثبات رسانند.

آقای رئیس جمهور:

اگر چه صهیونیست های غارتگر و جنایت کار همواره از بدو حضور غاصبانه در فلسطین توسل به انواع جنایات وحشیانه برای دستیابی  به اهداف سلطه گرانه  و نژاد پرستانه را پیشه خود ساخته بودند ولی با تصویب این قانون با وقاحت و گستاخی بیشتری هرگونه جنایت و سلطه و تجاوز خود را رسمی و قانونی خواهند کرد و جرات و جسارت بیشتری برای اشغال و تجاوز و ویرانگری علیه فلسطینیان پیدا می کنند. بر اساس این قانون سرزمین آبا و اجدادی فلسطینیان منحصرا به عنوان یک کشور و ملت یهودی تعریف شده  و بیت المقدس (شامل هردو بخش غربی و شرقی ) پایتخت آن محسوب گردیده و زبان رسمی مردم زبان عبری شناخته شده و به زبان میلیون ها شهروند عرب موجود در مناطق اشغالی بی اعتنایی می شود.

جناب آقای رئیس :

تصویب این قانون، نژاد پرستانه ترین قانون در طول عمر کوتاه و ننگین رژیم صهیونیستی بشمار می آیدکه در استمرار دوران سیاه آپارتاید می باشد که در تضاد و تعارض آشکار با قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل بویژه قطعنامه ۱۹۴ است که بر حق بازگشت فلسطینیان به سرزمین خود تاکید می نماید.قانون مذکور موجب تحکیم نژاد پرستی و تثبیت ۷۰ سال تسلط صهیونیست ها علیه فلسطینیان مظلوم و همان امتداد میراث استعماری و نژادپرستانه رژیم غاصبی است که مبتنی بر پاکسازی نژادی و قومی و حذف ملت مسلمانان فلسطینی به عنوان ساکنان اصلی در سرزمین های تاریخی آنهاست که تاریخ و تمدن و ریشه تمدن ملت فلسطین را در سرزمینشان به نابودی خواهد کشاند.

جناب آقای اردوغان :

رژیم صهیونیستی با تصور و خیال باطل خود با این اقدام در صدد مشروعیت بخشی به ۷۰ سال تجاوز و سلطه و غارتگری علیه فلسطینیان مظلوم است. در حالی که چنین قانون ظالمانه و نژاد پرستانه ای هرگز نمی تواند مشروعیت بخش این رژیم غاصب و سلطه گر باشد همانطور که نظام آپارتاید در افریقای جنوبی سرانجام سقوط کرد و منسوخ گشت.

بدون تردید این اقدام ننگین به دنبال حمایت کشورهای سلطه گر مدعی  دموکراسی بویژه امریکا ی ترامپ و به دنبال تصمیم نکبت بار ترامپ در انتقال سفارت امریکا به بیت المقدس و به رسمیت شناختن بیت المقدس به عنوان پایتخت رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است و همراهی ذلت بار ارتجاع عرب بویژه آل سعود در برابر اسراییل و حامیانش در راستای معامله قرن این تصمیم ننگین را بر فلسطینیان و جهان عرب و دنیای اسلامی تحمیل کند.

اظهار نظر نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از تصویب این قانون ضعیف و ننگین که با اقرار از تحقق وعده ۱۲۲ ساله تئودور هرتزل مبنی بر تشکیل دولت ملت یهود بیانگر اهداف شومی است که رژیم صهیونیستی در پس تصویب این قانون علیه فلسطینیان مظلوم و ملت های مسلمان منطقه در خیال خود پرورش می دهد که نمی توان از کنار آن به سادگی عبور کرد.تصویب چنین قانونی به نحوی اعلان جنگ تل آویو نه تنها بر ضد ملت فلسطین بلکه با توده های ملت های مسلمان و آزاده خواهد بود که ملت های مسلمان در برابر آن ساکت نخواهند نشست.حتی اگر سازمان های بین المللی در صدد سازش و صلح درخاورمیانه باشند چنین قانونی امکان هرگونه صلح و سازش را از بین برده و موجب گسترش و تقویب خشونت و افراط گری در منطقه خواهد شد.

جناب آقای رئیس جمهور :

آیا با این توضیحات جامعه جهانی می تواند در برابر این ظلم و جنایت و اقدام نژاد پرستانه سکوت کند؟
آیا جامعه جهانی و سازمان های بین المللی نباید در برابر نقض آشکار قوانین بین المللی و قطعنامه های سازمان ملل موضع گیری کنند؟
آیا چنین تصمیم نژاد پرستانه و تبعیض آمیز ناقوس مرگ دموکراسی را در میان مدعیان دروغین آن به صدا در نمی آورد؟

در پاسخ به این پرسش ها باید گفت: ۷۰ سال تجاوز وحشیانه و غارتگری صهیونیست ها و پایداری و استقامت ملت مظلوم فلسطین به خوبی نشان می دهد که توسل به ظلم و جنایت و مقابله ظالمانه با ملت مظلوم فلسطینی و نسل کشی آنها هرگز نتوانسته ملت مظلوم فلسطین را به سازش و تسلیم وادارد بلکه هر روز که می گذرد بر روحیه استقامت و پایداری و شهادت طلبی این ملت افزوده شده و محاسبات جنایتکاران تجاوزگر و حامیان آنان را در هم خواهد ریخت و سازش و خیانت و سکوت تماشاچیان اینگونه حوادث اعم از سازمان های بین المللی و باصطلاح حقوق بشر و بویژه خیانت های شرم آور سران ارتجاع عرب نیز جز رسوایی و بی اعتباری نتیجه ای نخواهد داد.انتظار می رود که رئیس سازمان همکاری های اسلامی که مسئولیت دفاع از حیثیت و آرمانهای مکتب اسلام را داشته و فلسفه وجودی شکلی گیری این سازمان دفاع از آرمانهای آزادی قدس است در برابر این اقدام خیانت بار آژیر جنایت و خیانت را در جامعه جهانی به صدا درآورده و مسلمانان را در برابر این توطئه نابودی قدس و فلسطین حساس نموده و اقدام مناسب معمول دارند که ایجاد اتحاد علیه نژاد پرستی و تبعیض نژادی صهیونیستی آغاز این راه می تواند باشد.

دکتر زهرا مصطفوی خمینی
دبیرکل اتحادیه بین المللی سازمانهای غیردولتی حامی حقوق مردم فلسطین
و دبیر کل جمعیت دفاع از ملت فلسطین

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=2250

اخبار مرتبط:

۲ نظر

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: