به قلم احمدرضا روح الله زاد؛

معیارهای سخنرانی رهبری درباره معامله قرنِ ترامپ؟

اندیشکده قدس؛ معامله قرن قبل از مردن ترامپ می میرد. این جمله ای بود که رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اقشار مختلف مردم با ایشان در روز چهارشنبه در ارتباط با فلسطین بر آن تاکید کردند.

اشاره ایشان به مرگ معامله قرن قبل از مرگ دونالد ترامپ رئیس جمهور امریکا نشان دهنده انسجام فکری ایشان و طرح و برنامه داشتن جمهوری اسلامی ایران در ارتباط با مدیریت تحولات فلسطین و منطقه است. مقام معظم رهبری در گذشته نیز مکرر مباحثی از این دست را مطرح کرده بودند. وقتی جریان سلطه اذناب خود را در قالب کنفرانس های متعدد جمع می کرد و طرح هایی را برای به اصطلاح حل بحران فلسطین ارائه می کرد، جمهوری اسلامی ایران یا با دعوت از افکار عمومی و یا با دعوت از رهبران گروه های مقاومت و یا با فراخوانی اندیشمندان و نخبگان جهان اسلام و یا تلفیقی از همه در کنار حمایت عملی از مقاومت در ابعاد مختلف خصوصا بعد تسلیحاتی و نظامی، کلیه طرح های شیطانی را در ارتباط با فلسطین ناکارآمد ساخته است و نتایج آن در عرصه میدانی بسیار است.

فرار اشغالگران غربی از لبنان، فرار صهیونیست ها از جنوب لبنان، فرار صهیونیست ها از غزه شاخص های مهمی در این ارتباط محسوب می شود. کما اینکه گسترش مخالفت ها با اسرائیل و طرح های امریکایی در ارتباط با فلسطین در سطح جهانی نیز از شاخص های مهم به شمار می آید. شکست اسرائیل در چندین جنگ در سال های اخیر علیرغم دریافت انواع حمایت های سیاسی، مالی و نظامی از غرب و رژیم های مرتجع عرب نیز گواه دیگری بر صلابت و نتیجه بخش بودن طرح های ایران و محور مقاومت است.

حتی زمانی که جریان شیطانی غربی، عربی، عبری و ترکی پدیده خطرناک و ضد بشری تروریسم تکفیری را با هدف خارج کردن فلسطین از اولویت جهان اسلامی و حذف محور مقاومت و نیز تجزیه و ترسیم مرزهای جغرافیای جدید در جهان اسلام ایجاد کرد، این جمهوری اسلامی ایران تحت رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای(آدام ظله) بود که با فرماندهان بزرگی چون شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای بزرگوار دیگر صحنه را نه تنها بر خلاف طرح های امریکایی تغییر داد بلکه مبارزه با پدیده تروریسم تکفیری به فرصتی برای بسط قدرت و نفوذ محور مقاومت در سطح منطقه و جهان تبدیل شد.

سخنان اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی را باید با توجه به نظرات پیشین ایشان در ارتباط با فلسطین ارزیابی کرد تا به این انسجام فکری و عمق اندیشه و دارای طرح و برنامه بودن جمهوری اسلامی وقوف بیشتری پیدا کرد.

پس از توافق هسته ایران با ۵+۱ که به برجام موسوم است، رهبران رژیم صهیونیستی مدعی شدند که با این توافق امنیت اسرائیل تا ۲۵ سال آینده تضمین شده است. رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران طی سخنانی با اشاره به این نوع از اظهارات صهیونیست ها عبارت محکم قابل تأملی را بیان داشتند و فرمودند: اسرائیل ۲۵ سال آینده را نخواهد دید و ضمنا در این دوره ایران روح مبارزه و جدیت و جهاد را حفظ خواهد کرد شما هر لحظه نگران خواهید بود. همچنین تاکید کردند روحیه حماسی و جهادی ملت فلسطین شما را آسوده نخواهد گذاشت. ایشان در دیدار دکتر رمضان شلح دبیرکل وقت جنبش جهاد اسلامی نیز تاکید کردند؛

رژیم صهیونیستی به شرط مبارزه همگانی و متحد فلسطینی‌ها و مسلمانان با صهیونیستها در ۲۵ سال آینده وجود خارجی نخواهد داشت. مواضعی که واکنش نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی را در اینگونه در پی داشت؛ {آیت الله }خامنه‌ای حتی اجازه تکان خوردن به موافقین توافق نمی‌دهد تا بتوانند دربارهٔ آن خیال پردازی کنند! و مدعی شد این اتفاق نخواهد افتاد. اسرائیل یک کشور قوی است و قوی تر خواهد شد!

در روز چهارشنبه نیز رهبر انقلاب خبر از نابودی یک طرح دیگر در ارتباط با فلسطین و منطقه داد. قبلا خبر از نابودی طرح صهیونیسم و مولد این طرح یعنی اسرائیل داده بود و چهارشنبه خبر از نابودی طرح نجات اسرائیل داد. در هر دو مورد تاکید بر حفظ روحیه جهاد مبارزه در محور مقاومت داشتند و راه علاج رهایی از طرح های شیطانی علیه منطقه را ایستادگی و مقاومت شجاعانه خواندند و تأکید کردند: ملت، عناصر و سازمان های فلسطینی باید با «جهاد فداکارانه» عرصه را بر آمریکا و دشمن صهیونیستی تنگ و همه دنیای اسلام نیز از این مقاومت شجاعانه حمایت و پشتیبانی کنند.

ایشان با اشاره به گسترش روزافزون محدوده مقاومت علیه استکبار در منطقه غرب آسیا، تأکید کردند: معتقدیم سازمان های مسلح فلسطینی خواهند ایستاد و مقاومت را ادامه خواهند داد و نظام جمهوری اسلامی نیز وظیفه خود را پشتیبانی از گروه های فلسطینی می‌داند، بنابراین هر گونه و هر قدر که بتواند از آنها حمایت می کند و این پشتیبانی، خواست نظام اسلامی و ملت ایران است.

بنابراین تردیدی نیست که جمهوری اسلامی ایران برای آزاد سازی فلسطین و منطقه از اشغال صهیونیست ها و امریکا دارای طرح و برنامه مدون بوده و تحولات منطقه برخلاف تصور امریکا و اسرائیل و رژیم های وابسته منطقه، بر اساس خواست و طراحی های جمهوری اسلامی و محور مقاومت پیش می رود و طرح ها و اقدامات محور شیطانی – صهیونیستیِ غربی، عبری و عربی بیش از آنکه مطالبات آنها را محقق کند در واقع به پیشبرد طرح ها و برنامه های ایران برای رها سازی منطقه از سلطه آنها کمک می کند. تاکید ایشان به آزاد سازی فلسطین و خبر اقامه نماز توسط نسل حاضر در قدس شریف نیز با توجه به طرح های جمهوری اسلامی و روند تحولات فلسطین و منطقه است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10654

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: