به قلم صفی الله رمضانخانی؛

معامله قرن؛ تباهی سازش و مذاکره

اندیشکده قدس؛ بسم الله الرحمن الرحیم / إ"ِنَّ فِرْعَوْنَ عَلَا فِی الْأَرْضِ وَجَعَلَ أَهْلَهَا شِیَعًا یَسْتَضْعِفُ طَائِفَةً مِنْهُمْ یُذَبِّحُ أَبْنَاءَهُمْ وَنُرِیدُ أَنْ نَمُنَّ عَلَى الَّذِینَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِینَ وَیَسْتَحْیِی نِسَاءَهُمْ إِنَّهُ کَانَ مِنَ الْمُفْسِدِینَ"(قصص.3و4)

اصل رژیم نژادپرست و شوم صهیونیست با ماهیت شرارت و خیانت و بر پایه ظلم وتجاوز به مردم مظلوم فلسطین و ملت های منظقه شکل گرفته است که تا به امروز از ارتکاب هر نوع اقدامی تروریستی و ترویج فرهنگ ناصواب اشغالگری با حمایت و صحنه گردانی آمریکای خبیث و ایادی و همفکران زبون منطقه ای دریغ نکرده اند و به اقدامات جنایتکارانه در سرزمین قدس شریف که پایتخت همیشگی مردم مبارز و دلاور فلسطین، ادامه داده اند. امروز نیز همه ی اقدامات ناجوانمردانه و بزدلانه در منطقه غرب آسیا و انجام معاملات یه سویه به اتنفاع و سراسر ظلم همچون توطئه قرن علیه ملت بی دفاع و ستمدیده فلسطین، حاصل نه تنها سکوت مرگبار مجامع بین‌المللی و نهادهای به اصطلاح حامی حقوق بشر و دولت های مزدور و مرتجع منطقه و جهان نبوده، بلکه حمایت های آشکار و تمام قد آنان از رژیم اشغال گر قدس و هژمونی منفور عبری – غربی – عربی این اقدامات ذلیلانه را به بار آورده است. حمایت از انواع جنگ ها، کشتار ها و جنایات بر علیه ملت های مظلوم جهان بویژه ملت آواره فلسطین، اهانتی آشکار بر ملت های آزاده ی جهان بوده است و استکبار صهیونیست جهانی با تمسک به حمایت‌های بی‌دریغ و جانانه همفکران مذموم اروپایی و منطقه ای، در صدد تثبیت و اجرای معامله نامشروع و غیرقانونی قرن هستند. که این اقدام ظالمانه ی دولت خون آشام و تروریست ایالات متحد آمریکا خود سندی بر مجموعه اسناد شرارت‌ها، خباثت‌های تحمیلی با هدف واهی دفاع از ملت ها و شعار صلح و صیانت از حقوق بشر و کرامت انسانی در جهان است.

طرح شیطانی معامله قرن، بار دیگر تاریخ ننگین و شرم‌آور رژیم کودک‌کش صهیونیستی و دسیسه های پلید و شوم استکبار جهانی را به تصویر کشیده است. این عبارت مفور مدتی است در منظومه واژه های سیاسی جهان با نیت شوم و مزورانه صلح بین فلسطین قهرمان و استکبار صهیونیست جهانی و تامین امنیت این شجره خبیثه رایج شده است. این معامله خیانت بار یکی از دهها جنایت و توهمات وحشیانه و غیر واقعی و ضد حقوق بشری آنان است. به قطع و یقین می‌توان گفت صهیونیست‌ها از همان ابتدای کار محاسبات غلطی را برپایه ظلم و تجاوز و توهم چیدند و ناامنی را بیش از گذشته در سرزمین های اشغالی ایجاد کردند که نتایج جنگ‌های موجود و این اقدام ستمکارانه خود موید این مطلب است.

پر واضح است لابی های قمار باز صهیونیستی بار دیگر با تسخیر و تحقیر آمریکای مرعوب و تروریست، طرح دو دولت در سرزمین اشغالی و مذاکرات سازش را مختومه اعلام کردند و با حمایت کامل «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا و همراهی استکبار جهانی و اذناب منطقه ای اندیشه برپایی دو کشور را تا ابد مدفون کردند و با این اقدام شنیع علاوه بر زیر سوال بردن فلسفه تعیین سرنوشت ملت‌ها توسط خودشان و نهادینه نمودن نقض آشکار حاکمیت سرزمینی و ارج دادن به تجاوز گری ، نشان داد که مذاکره با دشمن همیشه نادرست بوده و هست. زیرا با ارائه معامله قرن، آمریکایی ها سازشکاران را بدون هیچ نتیجه ای پس از نزدیک ۳ دهه مذاکره رها کردند و با تصمیم یک جانبه و خصمانه تمامیت و حاکمیت قدس شریف را به رژیم غاصب واگدار کرده و تسلط بر بلندی های جولان برای پیش بردن اهداف منطقه ای را به رسمیت شناخته است . البته خیال واگذاری قبله اول مسلمین جهان به جرثومه فساد و رژیم سفاک صهیونیستی، خیالی پریشان و متوهم گون و محکوم به شکست است و یقینا ملت مبارز فلسطین با حمایت جبهه شجاع مقاومت و همگرایی ملت ها و دولت های مسلمان و مومن منطقه ذیل منویات و رهنودهای حکیمانه مقام معظم رهبری موجبات دلگرمی مردم فلسطین بوده و به فضل خدای سبحان مانع از سرانجام این نوع توهمات و خیال های باطل خواهد بود و با مقاومت شجاعانه و اتحاد در برابر رژیم صهیونیستی، این نقشه شوم را شکست خواهند داد.

نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران، وحدت و ایستادگی کشورهای اسلامی و ملت های شجاع و آزاده در برابر توطئه های آمریکا ی تروریست و رژیم منحوس و اشغالگر قدس، تنها راه نجات و رهایی از چنگال چدنی مخمل نمای دشمنان ملت عزیز و مظلوم فلسطین می داند و از همه ی نسل جوان و انقلابی فلسطین نحر تا بحر و ملت‌های آزاده و مسلمان جهان می خواهد با هوشیاری و بصیرت علاوه بر از شناسایی صحنه گردانان این اقدامات شوم و مقابله با عوامل آنان، حمایت آشکارا از ملت‌های مظلوم فلسطین، یمن، سوریه و دیگر ملت‌های ستمدیده به منظور دستیبابی به کرامت انسانی و حقوق حقه از هیچ تلاشی فروگذار نباشند وتا نابودی رژیم صهیونیستی از جهاد و مقاومت بر جای متوقف نشوند.

ان شاءالله پیروزی نزدیک است

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10614

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: