آیا اسرائیل در گرداب جنگ داخلی می‌لغزد؟

اندیشکده قدس؛ در حالی که رسانه‌های صهیونیستی از درگیری شدید نظامیان اسرائیل با شماری از یهودیان مذهبی پرده براشتند یک روزنامه نگار اسرائیلی از احتمال تکرار حوادث دهه نود بالکان در این رژیم ابراز نگرانی کرد.

شبکه ۱۲ تلویزیون اسرائیل در گزارشی که امروز منتشر شد خبر داد، نظامیان اسرائیلی بدون هیچ دلیلی به سوی حریدی‌ها (یهودیان ارتودکس افراطی) که یک تجمع اعتراض آمیز برگزار کرده بودند، بمب‌های صوتی پرتاب کرده و با آنها درگیر شدند.

به نوشته پایگاه اطلاع رسانی این شبکه عبری زبان در پی تجمع شماری از ارتودکس‌ها در نزدیکی غوش عتصیون که به بهانه هتک حرمت یک مقبره یهودی در نزدیکی این منطقه صورت گرفت ناگهان بین نظامیان اسرائیلی و این افراد درگیری رخ داد که باعث مضروب شدن تعدادی از تظاهر کنندگان شد.

در همین راستا یک عضو کنست رژیم اسرائیل کابینه جدید اسرائیل را اول کابینه ضد صهیونیست در تاریخ اسرائیل توصیف کرد و به یک رسانه اسرائیلی گفت: ، کابینه بنت به دنبال متلاشی کردن صهیونیسم است.

سمحا روتمان عضو کنست اسرائیل که با پایگاه عبری زبان یا نت گفتگو می کرد ، خبرداد مطمئن باشید بنت به وعده های خود عمل نکرده و عهد شکنی خواهد کرد.

از سوی دیگر یکی از کاربران فضای مجازی اسرائیلی نسبت به احتمال تبدیل شدن اسرائیل به نسخه جدید بوسنی (بالکان) در دهه نود از قرن گذشته هشدار داد.

او اعلام کرد احتمالا طی ۲ دهه آینده شاهد جنگ قومیتی در اسرائیل باشیم و آنانی که دو تابعیتی هستند به سرعت اینجا را ترک خواهند کرد.

پیش از این نیز خاخام‌های اسرائیلی نسبت به آنچه تلاش کابینه اسرائیل برای تخلیه کانون‌های شهرک سازی در کرانه باختری توسط ارتش اسرائیل است، هشدار داده و تاکید کردند در صورتی که کابینه جدید بخواهد این کار را انجام داده و زمین‌های گرفته شده از فلسطینیان را به آنها پس دهد، وارد جنگی تن به تن با ارتش اسرائیل خواهند شد، امری که بیشتر جنبه باج گیری از کابینه بنت داشته و رخدادهای میدانی نشان می‌دهند ارتش اسرائیل خود زمینه حضور مهاجران صهیونیست و تصاحب زمین های فلسطینیان را برای آنها فراهم می‌کند.

با این حال پیگیری تنش های حاکم بر فضای مجازی و مواضع قطب های مختلف اسرائیل نشان می‌دهند روز به روز بر حجم تنش‌های شکل گرفته در داخل اسرائیل چه میان ارتش اسرائیل و قومیت‌های مختلف چه فیما بین قومیت‌های مختلف با یکدیگر افزوده می‌شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10621

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: