۶۹ سال از توطئه بزرگ صهیونیستی گذشت / لزوم حمایت از مبارزات ملت فلسطین

اندیشکده قدس؛ جمعیت دفاع از ملت فلسطین همزمان با شصت و نهمین سالروز یوم النکبه بیانیه ای صادر کرد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت دفاع از ملت فلسطین متن این بیانیه به شرح زیر است:

بیست و پنجم اردیبهشت یادآور روزی تلخ بر جهان اسلام است، ۶۹ سال پیش در چنین روزی توطئه بزرگ به ثمر نشست و رژیم صهیونیستی در سرزمین قدسی فلسطین بر پایه خون و جنایت و آوارگی ملت مسلمان آن، تاسیس شد. روزی که به حق روز نکبت برای همه ملل منطقه بود. زیرا این ملت در حضیض حقارت نشستند و دیدند که مردمی از امت را از خانه و کاشانه خود راندند و پاره ای از پیکره اسلام را از آن جدا ساختند. نشستند و دیدند که پادگان نظامی استعمار غرب و به تعبیر امام امت، صهیونیزم و استکبار جهانی، در سرزمین فلسطین جعل شد. ۶۹ سال است که غرب آسیا در ناامنی مضاعف غوطه ور است. ناامنی که از سوی اسرائیل، این رژیم شیطانی در منطقه مدیریت می شود .

جمعیت دفاع از ملت فلسطین، ضمن محکوم کردن اشغال سرزمین فلسطین و تاسیس رژیم جعلی صهیونیستی در آن و گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای راه آزادی فلسطین قدسی و قدس شریف اعلام می دارد :

– اشغال سرزمین فلسطین و تاسیس رژیم صهیونیستی در آن غیر قانونی بوده و مرور زمان هرگز تغییری در وضعیت غیر قانونی بودن این رژیم ایجاد نمی کند .

– اسرائیل بر اساس یک رفتار نژاد پرستی و و در اقدامی جنایتکارانه ضمن قتل عام ملت فلسطین و آواره سازی این ملت، پاکسازی قومی در فلسطین را رقم زده است و برگزاری مراسم یوم النکبه توسط فلسطینیان یاد آور این اقدام نژادپرستانه صهیونیست ها است .

– مبارزات ملت فلسطین برای آزاد سازی سرزمین خود از اشغال صهیونیست ها بر اساس همه کنوانسیون های بین المللی، اقدامی مشروع بوده که تاکید دارد ملت تحت اشغال، برای استیفای حق خود از هر روش و ابزاری می تواند استفاده کند .

– حمایت از مبارزات آزادی بخش ملت فلسطین اقدامی است که مبتنی بر اصول انسانی و قواعد بین المللی و اعلامیه حقوق بشر سازمان ملل متحد است و بر این اساس همه دولت ها و سازمان های بین المللی و جوامع مدنی می بایست برای تحقق حقوق تضییع شده ملت فلسطین خود را در کنار این ملت و در مقابل اشغالگران صهیونیست تعریف کنند .

– اسرائیل از زمان تاسیس خود به عنوان پادگان نظامی جریان سلطه به رهبری صهیونیسم بین المللی و در راس آن شیطان بزرگ امریکا عمل کرده است و از طریق فرایند تهدید هزینه های امنیتی کشورهای منطقه را افزایش داده است و استمرار این موجودیت جنگ افروز بر خلاف منافع و امنیت ملل منطقه است و هرگونه مماشات با آن به دور از خرد و خطرناک است .

– با توجه به اهداف تاسیسی رژیم صهیونیستی که منافع و امنیت همه ملل منطقه و خصوصا ملت ایران را به شدت تهدید می کند؛ بر همه ملت های منطقه و خصوصا ملت ایران که تجربه تلخ حضور صهیونیست ها را در امور سیاسی و اقتصادی خود را دارند؛تکلیف است که ضمن حمایت همه جانبه از مبارزات ملت فلسطین، خود را برای مقابله با هر گونه تهدیدی از سوی این رژیم(حتی مقابله پیشدستانه) آماده کنند. تردیدی نیست که مسامحه در این مهم هرگز از سوی ملت ها خصوصا ملت ایران پذیرفتنی نیست

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10422

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: