خالد قدومی؛

پیروزی انقلاب اسلامی فلسطین را احیاء کرد

دکتر خالد القدومی، نماینده جنبش مقاومت اسلامی فلسطین(حماس) در ایران، به مناسبت ۴۵ امین بهار پیروزی انقلاب اسلامی با بیان اینکه انقلاب اسلامی از همان بدو تشکیل، اولویت خود را بر اساس حمایت از جهان اسلام و در راس آن فلسطین، بنا نهاد گفت: انقلاب اسلامی ایران در همان ابتدای پیروزی با تمرکز بر اولویت فلسطین، مسئله فلسطین را مورد توجه قرار داد و با نامگذاری روز جهانی قدس، مسئله فلسطین را احیاء کرد. حال آنکه که می توانست تمرکز خود را در مسائل مختلف خاورمیانه و کشورهای حوزه دریای خزر قرار دهد اما به دلیل هویت اسلامی خود موضوع فلسطین را در اولویت  خود قرار داد.

وی با بیان اینکه رابطه میان ایران اسلامی و فلسطین یک رابطه بنیادین و مستحکم است، افزود: قبل از پیروزی انقلاب اسلامی ، ایران به عنوان ژاندارم آمریکایی منطقه، تمامی منافع آمریکا در غرب آسیا را تامین می کرد و نمایندگی نظام سلطه صهیونیستی-آمریکایی در خاورمیانه را بر عهده داشت و بر این اساس به عنوان همپیمان آمریکا و رژیم صهیونیستی، به نوعی دشمن فلسطین محسوب می شد. اما با پیروزی انقلاب اسلامی این معادله به کلی و از بنیان دگرگون شد و جمهوری اسلامی ایران به سمت یاری و کمک و همپیمانی با فلسطین پیش رفت.

نماینده حماس در تهران افزود: این تغییر ماهیت، تاثیرات سیاسی، دیپلماتیک، اقتصادی و نظامی و همبستگی اسلامی محکمی را به همراه داشت که باعث شد هسته شبکه قدرت در منطقه در مقابل دشمن مشترک جهان اسلام یعنی رژیم غاصب صهیونیستی شکل بگیرد.  از اینرو می توان گفت رابطه جمهوری اسلامی ایران با فلسطین یک رابطه بنیادین است که در روند آزادی فلسطین و قدس شریف و نابودی رژیم صهیونیستی بسیار تاثیر گذار است.

القدومی اضافه کرد: اسحاق رابین، نخست وزیر اسبق رژیم صهیونیستی، پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به زلزله ای تشبیه کرد که بزودی کل منطقه را فراخواهد گرفت و اسرائیل را در خواهد نوردید. این یک تشبیه دقیق بود زیرا نوری که با پیروزی انقلاب اسلامی در تاریکی ناشی از ظلم و ستمِ ستمگران و مستکبران اشغالگر تابید؛ همانند زلزله ای بود که معادلات را تغییر داد و شمارش معکوس نابودی اسرائیل را آغاز کرد.

وی با تاکید بر اینکه موفقیت جمهوری اسلامی در شکل دهی به  هم پیمانی استراتژیک منطقه ای یا همان برنامه کلی مقاومت، و ایجاد هسته مستحکم قدرت منطقه ای ضد نفوذ خارجی و استعمارگر، در واقع به معنی نابودی اسرائیل است گفت:  لذا صرف پیروزی انقلاب اسلامی را باید یک شکست حقیقی و بالقوه برای رژیم صهیونیستی دانست. یعنی زلزله ای که نابودی اسرائیل را در آینده رقم می زد.

خالد القدومی در خصوص تاثیر پیروزی انقلاب اسلامی در معادله درگیری با رژیم صهیونیستی گفت: با پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس جمهوری اسلامی، مقاومت فلسطینی یک دوست  و یک همپیمان مستحکم، صادق و راهبردی پیدا کرد.

وی در این ارتباط افزود: برای فلسطینی ها انقلاب اسلامی ایران فقط به عنوان یک یازیگر در حوزه مادی و نظامی نبود، بلکه ایران یک برادر بزرگ در حوزه های مختلف سیاسی و تبلیغی و نیز انتقال تجربیات به جامعه فلسطین و مقاومین آن بود. در واقع اگر ما امروز پیشرفتی را در حوزه مقاومت  شاهد هستیم، به دلیل همین همپیمانی استراتژیک بین مقاومت فلسطین با جمهوری اسلامی  است. لذا معتقدم که این هم پیمانی موفق و راهبردی علیه  دشمن مشترک امت اسلامی یعنی رژیم صهیونیستی و نیز  یاری قدس و مستضعفین فلسطینی تا آزادی قدس و  آزادی فلسطین از نهر تا بحر، استمرار خواهد داشت.

نماینده جنبش حماس در خصوص خیانت برخی رژیم های عربی به آرمان فلسطین هم گفت: کسی که با فلسطین هست خدا به ایشان در این دنیا و آخرت عزت می دهد و کسی که علیه فلسطین کار کرد و به آرمان فلسطین خیانت کند خدا به ایشان در این  دنیا ضلالت می دهد و در آخرت نقصان و خسارت بزرگی را نصیب می برد.

وی افزود: جدای از اینکه حمایت از آرمان فلسطین یک تکلیف انسانی و نیز تکلیف شرعی همه مسلمانان است باید بگویم که حمایت از فلسطین ارتباط مستقیم با منافع و امنیت ملی همه جوامع منطقه و از جمله ایران دارد.

امروزه برای هر انسان صاحب فکر این موضوع آشکار است که اسرائیل یک تهدید امنیتی نه فقط علیه فلسطینی‌ها نه فقط در جغرافیای فلسطین اشغالی است بلکه یک تهدید برای کل جوامع منطقه است. ترور دانشمندان هسته ای ایران، ترور شهید حاج قاسم سلیمانی، ترور دانشمندان عراقی و ترور دانشمندان تونسی در مالزی، حملات مستمر به سوریه، شاخص مهمی است بر اینکه اسرائیل دشمن کل امت اسلام و لذا حمایت از فلسطین در واقع حمایت از خط مقدم امنیت امت اسلام در مقابله با تهدیدات و خطر این رژیم جعلی و کودک کش صهیونیستی است.

هر چند معتقدم که ستون اصلی این روند و  این پیوند بین ما و انقلاب اسلامی، تکلیف دینی  و تفکر عقیده ای و تفکر انسانی است،  ولی منافع و امنیت ملی ایران امروز حقیقتاً از مسیر حمایت از مسئله فلسطین و مقاومت محقق می شود.

دکتر قدومی در ارتباط با اینکه اگر انقلاب اسلامی رخ نمی داد چه تصویری از فلسطین، منطقه و جهان امروز داشتیم گفت:  خدا در سوره اسری در قران کریم وعده قطعی پیروزی فلسطین و آزادی قدس شریف و فلسطین از نهر تا بحر را داده است و در این شکی نیست.  لذا حتی اگر برخی فلسطینی ها در مسیر سازش با رژیم صهیونیستی باشند و به آرمان وطن خیانت کنند، این وعده محقق خواهد شد.

وی افزود: این درست است که آزادی فلسطین یک وعده حتمی و قطعی در اراده خدا است اما جامعه فلسطین، هم اکنون و هم در آینده که فلسطین آزاد خواهد شد، وامدار  ملت ایران، انقلاب اسلامی، جمهوری اسلامی، امام خمینی(ره)، خلف صالح اش امام خامنه ای و شهیدان خصوصا شهید حاج قاسم سلیمانی است و تا همیشه مقروض آنان است زیرا اگر امروز ایران با ما نبود و  ایران همراهمان نبود، معادلات اینگونه نبود و مسیر آزادی قدس و فلسطین با خطرات و سختی های بسیار زیادی همراه بود.

وی در پایان اضافه کرد: هر چند معتقدم که فلسطین با همراهی ما و بدون همراهی ما آزاد خواهد شد اما خدا جامعه امروز ایران را در طرح خودش برای تحقق وعده اش در آزاد سازی فلسطین تعریف کرده است. لذا ایران ستون اصلی محور مقاومت به حساب می آید و بی تردید ایران با حمایت هایش از مقاومت فلسطین، کلید موفقیت مقاومت فلسطین و کلید اصلی نابودی رژیم صهیونیستی  است  و انشاءالله ما جامعه فلسطین و ایرانیان عزیز بزودی نماز پیروزی را در مسجد الاقصی اقامه می کنیم.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10774

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: