ماجد غماس

پویایی امروز مقاومت فلسطین متاثر از انقلاب اسلامی بود

اندیشکده قدس با ماجد غماس (ابوعارف)، نماینده مجلس اعلای اسلامی شیعیان عراق پیرامون تاثیرات پیروزی انقلاب اسلامی بر مسئله فلسطین و به تبع آن بر منطقه به گفتگو نشسته است.

ماجد غماس با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایرانی چه تاثیری در حوزه فلسطین ایجاد کرد گفت: مسئله فلسطین مسئله اول جهان اسلام است و از زمان تاسیس رژیم غاصب صهیونیستی تاکنون، این مسئله به عنوان یک آرمان بزرگ و اساسی در جهان اسلام محسوب می شود.

وی افزود: اگر به بیانیه های مراجع و علمای بزرگ به ویژه  حضرت امام خمینی (ره) در سال های قبل از انقلاب نگاه کنیم، متوجه این حقیقت خواهیم شد که آرمان فلسطین در بطن اصول اسلامی قرار گرفته است. بر اساس همین اصل مهم بودکه زمانی که انقلاب اسلامی ایران به پیروزی رسید، بلافاصله یک گام عملی در حمایت از فلسطین برداشت و سفارت اسرائیل در ایران را برای همیشه تبدیل به سفارت فلسطین کرد. از آن زمان تا کنون جمهوری اسلامی همواره مسئله فلسطین را به عنوان مسئله اول سیاست های خارجی خود مطرح کرده است.

نماینده مجلس اعلای اسلامی شیعیان عراق  افزود: بر اساس همین اصل مهم در سیاست های خارجی ایران بود که جهانیان به این حقیقت اذعان دارند که در حمایت از فلسطین، جمهوری اسلامی ایران حرف اول را می زند.

غماس افزود: اعلام آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز قدس در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و تظاهرات عظیمی که از آن تاریخ همه ساله در سراسر جهان در حمایت از فلسطین به راه می افتد این حقیقت را نشان می دهد که پویایی آرمان فلسطین و مقاومت امروز فلسطینی ها متاثر از پیروزی انقلاب اسلامی ایران است.

غماس با بیان اینکه قدرت ایادی غرب از ۴۴ سال پیش شروع به افول کرد افزود: مسئله فلسطین در نوک پیکان فرو ریختن هیمنه و تسلط استکبار جهانی و رژیم جعلی صهیونیستی در منطقه قرار دارد و ایران اسلامی با علم به این موضوع، توانست این مسئله را به عنوان مسئله اول جهان اسلام و خط اول محور مقاومت قرار دهد و این سیاست باعث شد که غرب و اسرائیل همیشه احساس خطر کنند و این احساس خطر، معادله برتری رژیم صهیونیستی در منطقه را از بین برد.

وی با اشاره به جمله موشه دایان که گفته بود زلزله انقلاب اسلامی ایران به اسرائیل خواهد رسید افزود: این جمله نشان می دهد که صهیونیست ها از همان ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی، درک واقعی و درستی از قدرت انقلاب اسلامی ایران و محور مقاومت و خطراتی که برای موجودیتشان به ارمغان خواهد آورد، داشتند.

ابو عارف  افزود: بزرگترین وحشت صهیونیست ها و استعمارگران غربی، قدرت انقلاب اسلامی ایران در تغییر آرمان فلسطین از شعار به عمل بود که به خوبی جمهوری اسلامی ایران این مهم را انجام داد. جمهوری اسلامی ایران بر اساس تعالیم اهل بیت که همانا زدودن ظلم از جهان و دفاع از مظلوم مهمترین وظیفه یک جامعه اسلامی است، از فلسطین دفاع کرد و این دفاع ۴۴ ساله ، هزینه های زیادی را برای ایران به وجود آورد. بر اساس همین تعالیم مسئله فلسطین یکی از ارکان مهم سیاست های خارجی ایران اسلامی چه در منطقه چه در جهان شد.

وی در پایان در پاسخ به کسانی که فکر می کنند اگر جمهوری اسلامی ایران دست از حمایت از فلسطین بردارد، وضعیت سیاسی و اقتصادی بهبود خواهد یافت و مشکلاتش کمتر خواهد شد گفت: اگر جمهوری اسلامی ایران دست از فلسطین بکشد یعنی همانند شاه سابق باید با رژیم جعلی صهیونیستی دست رفاقت دهد و با آن هم پیمان شود که در این صورت روح اسلامیت خود را از دست خواهد داد و این با تفکرات انقلاب اسلامی به ویژه بنیان کبیر انقلاب، امام خمینی (ره) و رهبر عظیم الشان انقلاب، حضرت آیت الله خامنه ای مغایرت دارد و این امر هرگز امکان پذیر نخواهد بود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10768

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: