دکتر حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه و فلسطین:

محور مقاومت معادلات جبهه دشمن را به هم ریخته است / نقش مهم انقلاب در حساسیت بر روی مسئله قدس

اندیشکده قدس؛ دکتر حسین رویوران کارشناس مسائل خاورمیانه و فلسطین با اشاره به اینکه قدس هویت جامعه فلسطین است، گفت: محور مقاومت معادلات جبهه دشمن را به هم ریخته است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا)، حسین رویوران بعدازظهر چهارشنبه در وبیناری با موضوع فلسطین که به همت بسیج رسانه گیلان و جمعیت دفاع از ملت فلسطین استان گیلان برگزار شد، روز قدس را ایام الله عنوان کرد و گفت: این روز یادآور آرمان‌های جهان اسلام و دفاع از ملت مظلوم است که باید آن را گرامی داشت.

کارشناس مسائل خاورمیانه و فلسطین با بیان اینکه در تمام نظام‌های دنیا، مناسبات بر اساس دولت و ملت بوده اما در نظام اسلامی بحث امت و ملت مطرح است، اضافه کرد: این ویژگی یعنی دفاع از مظلومان فراتر از مرزها در هیچ جای دنیا وجود ندارد و تنها مختص نظام اسلامی است.

وی با اشاره به اینکه نهادهای حمایتی مختلفی از جمله سازمان تقریب مذاهب اسلامی در راستای حمایت از فلسطین فعالیت می‌کنند، گفت: یکی دیگر از این نهادها سپاه قدس است که خدمت به امت با اولویت فلسطین از وظایف آن است.

معاون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با تاکید بر اینکه قدس هویت جامعه فلسطین است، تصریح کرد: به عنوان مسلمان، قدس را به عنوان نماد امت اسلامی پذیرفته‌ایم و احادیثی نیز درباره جایگاه عظیم این مکان مقدس وجود دارد.

رویوران با بیان اینکه مسئله قدس در قرآن و حتی معراج پیامبر با هدف حساس شدن مسلمانان نسبت به مسئله قدس در تمام زمان‌ها مطرح شده است، افزود: قدس باید در وجدان، فکر و باورهای ما جایگاهی پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه اعلام روز قدس در سال ۵۸، دگرگونی در ملت ایران ایجاد کرد تا مردم باور کنند که در برابر قدس وظیفه دارند، ادامه داد: امام راحل تنها به بحث حمایت سیاسی از قدس اکتفا نکرد بلکه دگرگونی فرهنگی و قدرتمند سازی را در دستور کار خود قرار دادند.

کارشناس مسائل خاورمیانه و فلسطین با اشاره به بحث سازش برخی کشورهای مزدور عربی با رژیم صهیونیستی، افزود: رژیم صهیونیستی همواره بر فتنه در کشورهای منطقه و نادانی آنها حساب باز کرده است و در بیانات مؤسس این رژیم نیز بر این مسئله تاکید شده است.

رویوران اضافه کرد: رژیم صهیونیستی در برابر محور مقاومت توانایی ندارد و این امر نشان دهنده آن است کار محور مقاومت بسیار گسترده بوده و معادلات جبهه دشمن را به هم ریخته است.

وی با بیان اینکه گفتمان انقلاب درباره قدس تأثیرات خود را در خارج از جهان اسلام نیز گذاشته است، اظهار کرد: بزرگترین تظاهرات ۱۰ سال اخیر در انگلستان به عنوان مؤسس رژیم صهیونیستی، مربوط به فلسطین است.

معاون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین استفاده درست از فضای مجازی برای ترویج مفاهیم دینی را مورد تاکید قرار داد و گفت: جنبش «بی دی اس» تحریم کالاهای رژیم صهیونیستی را دنبال می‌کند و این جنبش‌های حمایتی نشان دهنده آن است که روز قدس معادلات غرب و حامیان رژیم صهیونیستی را تغییر داده است.

وی با بیان اینکه طرح رفراندوم درباره رژیم صهیونیستی که توسط مقام معظم رهبری مطرح شد، در هر صورت موجب رسوایی و شکست این رژیم می‌شود، تصریح کرد: طبق وعده الهی و آیات قرآن، قوم بنی اسرائیل با قدرت نظامی شکست خورده و نابود می‌شوند.

کارشناس مسائل خاورمیانه و فلسطین دیپلماسی را نتیجه قدرت دانست و ادامه داد: اگر قدرت نداشته باشیم ارزشی در دنیا نخواهیم داشت لذا نادیده گرفتن نهادهای نظامی توسط دستگاه دیپلماسی اشتباه محض بوده و اگر بحث میدان و دیپلماسی عامدانه مطرح شده، نشانه عدم فهم سیاسی درباره جایگاه میدان در پیروزی عرصه دیپلماسی است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10782

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: