عصر شعر «قدس، قبله اول مسلمین» در صومعه‌سرا برگزار شد

اندیشکده قدس؛ به مناسبت گرامیداشت روز جهانی قدس و همراهی و همدلی با مردم مظلوم فلسطین عصر شعری به همین مناسبت و تحت عنوان «قدس، قبله اول مسلمین» در انجمن شعرو ادب شهرستان صومعه سرا برگزار گردید.
براساس این خبر و به نقل از روابط عمومی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا، سید محمود رزمگیر رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا عصر روز سه شنبه ۸ تیر ماه ۹۵ از برگزاری عصر شعری به مناسبت سالروز جهانی قدس در انجمن شعر و ادب اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا با حضور شاعران و فرهیختگان شهرستانی خبرداد.

رزمگیر اشاره کرد: دبیر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استان گیلان و تعدادی از هنرمندان بزرگ عرصه ی شعر و ادب استان که مهمانان ویژه ی برنامه بودند. شعرخوانی پیرامون دفاع از ملت مظلوم فلسطین و حمایت از حق و حقیقت از اعم برنامه این گردهمایی بود.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا، ضمن ارج گذاشتن لیالی قدر و تسلیت به مناسبت شهادت امام علی(ع) از اهمیت حضور مردم در راهپیمایی روز قدس مطالبی بیان کردند. وی با بیان اینکه دفاع از مردم فلسطین یک وظیفه جهانی و دفاع از انسانیت است گفت: هنرمندان با توجه به روح آزادی خواهی خود همواره درکنار ملتهای مظلوم جهان هستند.

همچنین در این مراسم دبیر جمعیت دفاع از مردم فلسطین در استان گیلان ضمن تشکر از حضور هنرمندان و شاعران بیان داشت: بنا است پس از جمع آوری اشعار شاعران استان گیلان پیرامون دفاع از ملت مظلوم فلسطین و حمایت از آزادی خواهی و حق طلبی فلسطینیان به صورت یک مجموعه شعر چاپ گردد.

در پایان به تعدادی از شاعران به رسم یادبود چند جلد کتاب مجموعه شعر از شاعران کشور به نام «سرزمین خون و زیتون» اهداء گردید.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10430

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: