به قلم عماد نجار؛

عزم و اراده ملت عراق تیر خلاص به حضور آمریکایی ها

اندیشکده قدس؛ تحولات سیاسی را نمی توان در یک یا چند وجه مورد بررسی قرار داد، مسائل سیاسی بسیار جامع و گسترده هستند و باید در تحلیل آنها موارد متعددی را مدنظر قرار داد و این بررسی ها تا مواردی مانند گزارشات هواشناسی، انواع آلایندگی های زیستی، ویروسی، موضوعات روانشناختی و حتی فرهنگی را در نظر گرفت.

در شرایط کنونی که تمام دنیا درگیر ویروس کرونا هست و بحران اقتصادی و آلایندگی ویروسی بیشتر کشورها را درگیر خود کرده است برخی از رژیم های جعلی، خودکامه و تروریست میزان جنایات خود را افزایش داده اند و در سکوت رسانه هایی که درگیر اخبار شیوع ویروس کرونا و آمار مبتلایان و تلفات آن هستند بدون هیچ مانعی اعم از افکار عمومی و رسانه ای اهداف پلید و غیر انسانی خود را دنبال می کنند.

در این میان جنایات رژیم های آل سعود و صهیونیستی و توطئه های غربی بسیار پررنگ تر از دیگر اقدامات مانند دزدان دریایی آفریقایی و یا درگیریهای دینی-مذهبی به چشم می خورد. به همین دلیل ما شاهد بحران ها و خشونت های کنترل نشده در فلسطین، سوریه، یمن، لیبی و عراق هستیم.

بروز چنین شرایطی باعث شده که رژیم تروریستی امریکا با تحلیل برخی معیارها نسبت به تدارک  نظامی علیه ملت و کشور عراق تدارک ببیند. برخی از تحلیل های تروریست های امریکایی به رهبری رئیس جمهور گاوچرانشان را می توان تحلیل کرد؛در زیر به بررسی آنها میپردازیم:

سوریه به شدت درگیر داخل و در مرزهایش مورد تجاوزات رژیم صهیونیستی و ارتش ترکیه است.

یمن درگیر با رژیم آل سعود و هم پیمانانش در داخل مرزها و همچنین تحت محاصره شدید و تحریم است.

لبنان درگیر اوضاع سیاسی داخلی و نیم نگاهی به حملات احتمالی رژیم صهیونیستی و توزیع نیروهای حزب الله در سوریه و … دارد.

لیبی درگیر جنگ داخلی و غارت منابع آن

افغانستان درگیر جنگ داخلی و تقسیم قدرت به نحوه غیر معقول و تنش زا

فلسطین و گروه های جهادی نیز تحت حملات نظامی رژیم صهیونیستی و بحران محاصره و ادامه پروژه معامله ننگین قرن

ایران درگیر بحران ویروس کرونا و همانند دیگر کشورهای جهان، نیروهای مسلح آن درحال استفاده از امکاناتشان برای مهار این بیماری همه گیر ضعیف شده به دلیل تحریم های گسترده و همه جانبه، درگیر بحران اقتصادی به دلیل پایین آمدن بهای نفت در بازارهای جهانی و همچنین تحریم ها، درگیر بابت کمک به عراق و سوریه و …

عراق نیز درگیر با بحران سیاسی داخلی، تضعیف به دلیل جنگ داخلی با داعش و دیگر گروه های تروریستی، ارتش از هم گسیخته و نابه سامان به دلیل بحران های سیاسی داخلی، نبود جریان مدیریتی سیاسی واحد در داخل، نبود رهبری سیاسی همسو با جمهوری اسلامی ایران.

این مجموعه شرایط ایالات متحده تروریستی امریکا را برآن داشته تا ریسک اقدام نظامی در عراق را بیازماید و اقدام به تجهیز نیروهایش در داخل و اطراف کشور عراق کند.

رژیم تروریستی امریکا مدت هاست که قصد تضعیف و سپس نابودی حلقه های محور مقاومت را دارد و این هدف را به روش های مختلف دنبال می کند، یمن را توسط مزدوران بی مغز سعودی، عراق و سوریه را توسط تروریستهای وحشی که با کمک های غربی و رژیم صهیونیستی به حیات خود ادامه می دهند، فلسطین را از طریق پروژه های متعدد از جمله معامله قرن که یکی از شروط آن خلع سلاح گروه های مقاومت بود و در حال حاضر هم  نوبت به گروه های مردمی و عضو محور مقاومت در داخل عراق رسیده که ابتدا با تهدید و ایجاد فضای رعب و وحشت قصد برهم زدن نگاه های مردمی در عراق در برابر نیروهای مقاومت از جمله سپاه بدر، النجباء، عصائب الحق، کتائب حزب الله و نیروهای حشد الشعبی دارد و پس از آن حملات غیر کلاسیک و غیر یکنواخت نظامی به این نیروهای عراقی را به اجرا در خواهد آورد.

اما در اینجا چند نکته را یادآور میشویم:

حضور گروه های تروریستی یک تمرین نظامی بسیار موفق و جدی برای نیروهای مقاومت بود که با پیروزی همراه بود.

ایستادگی ملت یمن در برابر ائتلاف گسترده منطقه ای و بین المللی همراه رژیم آل سعود باعث ایجاد باتلاقی مرگبار برای متجاوزان شده و ملت یمن درکنار انصارالله گام به گام به پیروزی های بیشتری دست پیدا می کنند.

عراق با پشت سر گذاشتن یک بحران شدید حمله تروریستها و همچنین چشیدن طعم تلخ حضور نظامیان متجاوز به کشورشان و قطعا چشیدن طعم خوش وحدت و بدست آوردن پیروزی با استفاده از این فرمول معجزه آسا، موافق تکرار این خاطرات ناخوشایند نخواهند بود و در برابر این بیگانگان بیرحم ایستادگی خواهند کرد.

جمهوری اسلامی ایران نیز نه تنها به دلیل بحران ویروس کرونا تضعیف نشده بلکه با بسیج بخشی از نیروها توانسته مقاله ای نسبتا مناسبی را با این تهاجم دست ساخته و خارجی داشته باشد. مواجهه ای که بسیاری از کشورهای غربی مدعی پیشرفته بودن و دارای تکنولوژی بالا نتوانسته اند اینگونه با کرونا ویروس روبرو شوند.

ایران کشوری است که با بدست آوردن شرایط تولید و خودکفایی در بسیاری از موارد از جمله تجهیزات نظامی توانسته به یک نمونه مستقل و غیر وابسته در برابر دشمنان منطقه ای و بین المللی تبدیل شود و تصور و خیال اقدام نظامی علیه ایران به کابوسی سخت برای دشمنان تبدیل شده است.

قطعا در این شرایط با توجه به رصد های دقیق امریکا و متحدانش از شرایط اقدام نظامی گزینه آخر برای آنها خواهد بود و از ورود به اینگونه پروژه ها به شدت پرهیز می کنند، زیرا اگر توانایی انجام این چنین اقداماتی را داشتند بحران یمن را به نفع خود به پایان میبردند.

نگارنده اینگونه تحرکات و چینش های نظامی در عراق و اطراف آنرا تنها یک مانور برای جلوگیری از تخلیه عراق از نیروهایش می داند و قصد دارد با این نمایش ها خواست قطعی مردم عراق که خروج نیروهای خارجی از سرزمین عراق است را با نمایش های سینمایی از قدرت های ظاهری خود منصرف کنند.

زیرا مدت هاست که محور مقاومت توانسته پوچ بودن این ماشین جنگی و به ظاهر قدرتمند غرب را به اثبات برساند و با تکیه بر ایمان بخدا و حمایت مردمی بر ماشین جنگی بی روح کفار و منافقین غلبه کند.

و کسانی که ولایت خدا و پیامبر او و افراد با ایمان را بپذیرند پیروزند زیرا حزب و جمعیت خدا پیروز است.  قرآن کریم. آیه ۵۶ سوره مائده

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10633

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: