اتحاد مرگ؛ امارات شریک جدید رژیم صهیونیستی در قاچاق اعضای بدن

اندیشکده قدس؛ با گسترش آتش افروزی های رژیم صهیونیستی در منطقه و حالا سبقت گرفتن کشورهای عربی از جمله امارات در همکاری با این رژیم در قالب عادی سازی روابط، حوزه‌های فعالیت مشترک امارات و اسرائیل در زمینه تجارت قاچاق اعضای بدن روز به روز در حال گسترش یافتن است.
تیر ماه گذشته دو عمل پیوند کلیه بین رژیم صهیونیستی و امارات انجام شد و اتحادی نحس بین این رژیم و امارات به صورت رسمی در زمینه تجارت اعضای بدن رسانه ای شد.اولین عمل پیوند کلیه بین یک شهرک نشین اسرائیلی و شهروند اماراتی در تاریخ ۲۸ مرداد گذشته انجام شد و طی آن یک دختر اسرائیلی از یک اهدا کننده اماراتی و بالعکس، یک شهروند اماراتی از یک اهدا کننده اسرائیلی کلیه دریافت کردند. عمل های جراحی این چهار نفر را سه بیمارستان در اسرائیل انجام دادند.

عمل پیوند کلیه بین یک شهرک نشین اسرائیلی و شهروند اماراتی

صفحه رسمی «اسرائیل بالعربیه» با اشاره به انتقال کلیه های انسانی میان  رژیم صهیونیستی و امارات، این روز  را یک روز تاریخی خواند.

مقامات اماراتی با علم به این که رژیم صهیونیستی سر دمدار قاچاق اعضای بدن است و در هر گزارشی که سازمان های بین المللی از این تجارت سیاه منتشر می کنند، در راس آن قرار دارد بازهم اعلام کردند که همکاری های پزشکی خود در این زمینه را با این رژیم افزایش می دهند.

پس از امضای قرارداد عادی سازی روابط سیاسی، اقتصادی و جاسوسی میان رژیم صهیونیستی و امارات، حال نوبت شراکت در خون و اعضای بدن انسان ها شده است.

رزومه سیاه رژیم صهیونیستی در قاچاق اعضای بدن یا تجارت خون

تقریبا هیچ گزارشی درباره تجارت اعضای بدن انسان در سرتاسر دنیا منتشر نمی‌شود که اسرائیل را در صدر فهرست خود در این امر قرار نداده باشد.  در یک دهه اخیر، چندین شبکه قاچاق اعضای بدن انسان در کوزوو، کاستاریکا و قزاقستان سوریه و عراق شناسایی و بازداشت شدند و در سال ۲۰۱۸، «موشه هارل»، مرد شماره یک و مغز متفکر یکی از این شبکه ها دستگیر شد.

دستگیری موشه هارل

گزارش‌هایی از سرقت اعضای بدن قربانیان جنگ‌های منطقه حتی در کشورهایی همچون سوریه و عراق هم منتشر شده است که از سوی کارتل های صهیونیستی اداره می شوند. روزنامه هاآرتص با اعتراف به این اقدام کثیف نوشت: شماری از دلالان و نیز جراحان در تل آویو در انتظار ورود قربانیان این جنگ‌ها به ویژه از سوریه هستند. این روزنامه نام دو دلال بزرگ فعال در این زمینه که یکی ترکیه‌ای به نام یوسف سونمز و دیگری اسرائیلی به نام موشه هارل را ذکر کرد.به نوشته این روزنامه، هارل بعد از آنکه در کوزوو دستگیر شده بود فعالیت خود را به آنکارا منتقل کرد در حالی که شریک ترکش یک جراح است و مرد شماره ۲ مافیای تجارت اعضای بدن انسان از طریق سوء استفاده از پناهجویان سوری محسوب می‌شود. او حتی متهم به سرقت بیش از ۲۲۰۰ کلیه هم هست که به این دلیل هم توسط پلیس ترکیه در داخل مطبش دستگیر شد ولی با وجود محکوم شدن با فشارهای اسرائیل با قید ضمانت از زندان خارج و از کشور گریخت.

«نانسی شیپر هاجز»، استادیار دانشگاه کالیفرنیا و بنیانگذار مؤسسه «اورگان واچ» درباره ساختار سازمان یافته رژیم صهیونیستی در قاچاق اعضای بدن می ‌گوید: «اسرائیلی‌ ها ساختار سازمان یافته و شگفت انگیزی در خرید و فروش اعضا در سرتاسر جهان دارند، آنها دارای حساب ‌های بانکی در همه ی نقاط دنیا هستند و افرادی را در این زمینه به کار گماشته و حتی مترجمین و شرکت‌ های توریستی را نیز با خود همراه کرده‌ اند». وی خاطر نشان می کند: «اسرائیل بیشترین مصرف کننده کلیه در جهان است و بزرگ ترین تأمین کننده ی کلیه اسرائیل کشور مولداوی است، به نحوی که اغلب مردان این کشور با یک کلیه زندگی می‌ کنند».

عبدالناصر فروانه  محقق امور اسرای فلسطینی در تحقیقی اعلام کرد اسرائیل صدها تن از شهروندان عرب و فلسطینی را ربوده و با اصرار اعلام می‌کند که از سرنوشت آنها خبری ندارد. اسرائیل همچنین در زمینه سرقت اعضای افرادی که نظامیان صهیونیستی بعد از بازداشت به صورت عمدی آنها را می‌کشند، محکوم است. اسرائیل برخی از این افراد را سالم از زندان‌ها خارج می‌کند و آنها را به مکان‌های نامعلومی انتقال می‌دهد و مدتی بعد خبر شهادت آنها شنیده می‌شود.  وی گفت: رژیم صهیونیستی حتی جنازه این افراد را تا چندین روز نگهداری می‌کند تا آثار قتل و سرقت اعضای بدن آنها محو شود و شرایط سختی را برای تحویل جنازه شهدا به فلسطینیان تحمیل کرده است.

فروانه می‌افزاید که می‌توان درباره دهها اسیر فلسطینی که در زندان‌های صهیونیست‌ها به شهادت رسیده‌اند صحبت کرد که جنازه آنها چندین روز بعد و در حالی که از زیر گردن تا قسمت پایین شکم شکافته شده به خانواده‌های آنان بازگردانده می‌شود، خانواده‌های این شهدا مجبور می‌شوند فرزندان خود را در شب و در مقررات منع آمد و شد و با حضور تعداد بسیار محدودی از خانواده وی دفن کنند تا امکان دقت نظر در جنازه این شهدا به دست نیاید.

در سال ۲۰۰۹ انتشار گزارشی در یکی از روزنامه های سوئدی جنجال زیادی به راه انداخت و موجب بروز بحران دیپلماتیک بین تل آویو و استکهلم شد. این گزارش از اقدام عمدی اسرائیل در کشتن فلسطینی ها جهت سرقت اعضای بدن آنها پرده برمی داشت. روزنامه آفتن بلادت -چاپ سوئد-  این گزارش را تحت عنوان “آنها اعضای بدن پسران ما را غارت می‌کنند” منتشر کرد که در آن به نقل از چند فلسطینی نوشته شده بود “سربازان اسراییلی پسران آن‌ها را می‌ربایند و اعضای بدنشان را بر می‌دارند”.

مقاله روزنامه آفتن بلادت با عنوان سربازان اسراییلی پسران آن‌ها را می‌ربایند و اعضای بدنشان را بر می‌دارند

در همین سال هم در جریان تحقیقات اف‌بی‌آی درباره پولشویی در امریکا، ۴۴ نفر از جمله پنج خاخام دستگیر شدند؛ در جریان این تحقیقات یک حلقه بزرگ قاچاق اعضای بدن کشف شد؛ یکی از خاخام‌های دستگیر شده اقرار کرد که ۱۰ سال در تجارت اعضای داخلی بدن انسان، به ویژه کلیه دست داشته است.

در سال ۲۰۱۰  و پس از زلزله پورتوپرنس در هائیتی روزنامه جروزالم پست چاپ تل‌آویو در گزارشی نوشت: ایزاک هرزوگ، وزیر رفاه و خدمات اجتماعی اسرائیل اعلام کرد که این رژیم در راستای آنچه آن را کمک‌های انسان‌دوستانه به زلزله‌زدگان هائیتی خوانده بود، کودکانی را از این کشور که والدین خود را از دست داده بودند به فرزندی قبول کرد. پشت پرده این ماجرا وقتی آشکار شد که در پی ناپدید شدن چند کودک از بیمارستان‌های هائیتی، صندوق کودکان ملل متحد «یونیسف» درباره قاچاق کودکان این کشور بحران‌زده تحت‌پوشش فرزندخواندگی به دیگر نقاط جهان هشدار داد. براساس گزارش‌های منتشر شده حدود ۲۵ هزار کودک اوکراینی طی دو سال از سوی یک شبکه غیرقانونی برای قاچاق اعضای بدنشان به اسرائیل منتقل شدند. مشابه چنین گزارش‌هایی درباره بسیاری از مناطق فقیر آسیایی و آفریقایی فاش شده است. در این سال هم خبری از باند صهیونیستی به رهبری منیر زمیر، ژنرال ارتش رژیم‌صهیونیستی منتشر شد که نشان می‌داد از سال‌ها پیش این باند با اعزام مخفیانه گروه‌هایی به جمهوری آذربایجان به تجارت اعضای بدن مردم این کشور اقدام می‌کنند. اعضای این باند صهیونیستی با شناسایی افراد فقیر و بی‌بضاعت و با وعده پرداخت صدها هزار دلار در قبال فروش کلیه‌شان، آنان را از جمهوری آذربایجان خارج و به کشورهایی نظیر فیلیپین و اکوادور می‌فرستادند.

در سال ۲۰۱۵ و پس از زلزله نپال روزنامه «یئنی آکیت» در گزارش تکان دهند نوشت در حالی که امدادگران درحال کمک به زلزله زدگان نپالی هستند، اسراییلی ها تحت پوشش کمک به زلزله زدگان نپال به قاچاق انسان مشغولند و این درحالی است که بنابر گزارش های امنیتی موجود، برخی چهره های سرشناس سیاسی، نظامی و امنیتی اسرائیلی مسئولیت اصلی این عملیات را به عهده دارند. این روزنامه به نقل از فعالان سازمان های غیردولتی نپالی گزارش دادند: اسراییلی ها تحت پوشش امدادرسانی، کودکانی را که در نتیجه زلزله بی سرپرست شده اند، به فلسطین اشغالی منتقل می کنند تا اعضای بدن آنها را به باندهای قاچاق اعضای بدن بفروشند. در تاریخی که این خبر منتشر شد ۲۵ کودک نپالی در یک هفته تحت عنوان سرپرستی به سرزمین های اشغالی منتقل شدند.

انتقال کوکان نپالی به سرزمین های اشغالی

روزنامه ایریش تایمز نیز در همان سال اعلام کرد پلیس آفریقای جنوبی موفق به کشف بزرگ ترین مرکز خدمات درمانی این کشور در زمینه قاچاق اعضای بدن شده که با یک شبکه اسرائیلی همکاری داشته است. براساس این گزارش، مرکز خدمات درمانی (Net care) آفریقای جنوبی و مدیر اجرایی آن متهم هستند که اعضای بدن را به اسرائیلی های ثروتمندی فروخته اند. بنابر اظهارات دادستان کل مسئول رسیدگی به این پرونده، شبکه قاچاق اعضای بدن در ابتدا اتباع کم درآمد اسرائیلی را به عنوان طعمه برای تامین اعضا قرار می داد، اما در مراحل بعد افراد نیازمند کشورهای برزیل و رومانی با پرداخت مبلغ بسیار کمتری طعمه این شبکه قرار می گرفتند.  این روزنامه نوشت حدود ۲۵ هزار کودک اوکراینی طی ۲ سال ازسوی این شبکه غیرقانونی برای قاچاق اعضای بدنشان به اسرائیل منتقل شده اند.

در سال ۲۰۱۶ پلیس فدرال آمریکا یک باند قاچاق اعضای بدن انسان را که توسط سه خاخام صهیونیست مدیریت می‌شد کشف و متلاشی کرد ، تحقیقات از این سه خاخام نشان داد که آنها با استفاده از روایت‌های توراتی سعی در متقاعد کردن مردم برای اهدای عضو در مقابل ۱۰ هزار دلار می‌کردند و بعد این عضو را به نیازمندان پیوند کلیه به قیمت‌هایی بالاتر از ۱۵۰ هزار دلار می‌فروختند.

دستگیری خاخام های صهیونیستی به جرم قاچاق اعضای بدن

«رافائل ماتیسانز» مبتکر اسپانیایی توافق سانتیاگو برای مبارزه با تجارت اعضای بدن انسان گفت سالانه دست کم ۱۰ هزار نفر از اتحادیه اروپا عازم اماکنی همچون اسرائیل(مناطق اشغالی) می‌شوند تا به شکلی غیرقانونی عمل پیوند عضو انجام دهند ، این تجارت دست کم سالانه ۱.۲ میلیارد دلار برای فعالان در آن سود به همراه دارد.

آخرین همکاران صهیونیست‌ها در قاچاق اعضای بدن گروهک داعش است. روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق‌الاوسط صحت گزارش‌های حاکی از تجارت خون و اعضای بدن انسان‌ها توسط گروه تروریستی تکفیری داعش را تأیید کرد. براساس گزارش‌های منتشر شده، داعش اعضای بدن گروگان‌ها و اسیران را جدا می‌کند و به فروش می‌رساند و برخی پزشکان غربی و عربی و به ویژه صهیونیست به داعش در این تجارت کمک می‌کنند.

اتحاد مرگ

امارات نیز دارای پرونده سیاهی در قاچاق اعضای بدن انسان در کشور‌هایی مانند یمن، سوریه و لیبی است که شاهد جنگ و درگیری‌های نظامی است و  در ژوئن سال ۲۰۲۰، سازمان حمایت از ایتام سوریه موسوم به «اورکید» از دست داشتن امارات در زمینه قاچاق اعضای بدن انسان در سوریه پرده برداشت. این سازمان  تأکید کرد که طی سال ۲۰۲۰، ۳۶ کودک سوری قربانی این تجارت اماراتی‌ها شده اند.

سازمان اورکید توضیح داد نیرو‌های مبارز کُرد سوری موسوم به نیرو‌های دموکراتیک کُرد سوریه یا همان «قسد» اقدام به ربودن کودکان از اردوگاه‌های آوارگان سوری مناطق تحت کنترل این نیرو‌ها در شمال و شمال شرقی سوریه می‌کنند و در پوشش برنامه سرپرستی ایتام و این ادعا که در خانواده‌های ثروتمند اماراتی در رفاه زندگی خواهند کرد، آن‌ها را به سازمان صلیب سرخ امارات می‌فروشند.

نکته حائز اهمیت این است که زوایای پنهان همکاری های مشترک امارات و رژیم صهیونیستی به عنوان دو قطب  بد نام در سرقت اعضای بدن در حال ظاهر شدن است . به نظر می رسد با گسترش آتش افروزی های رژیم صهیونیستی در منطقه و حالا سبقت گرفتن کشورهای عربی از جمله امارات در همکاری با این رژیم در قالب  عادی سازی روابط، حوزه‌های فعالیت مشترک امارات و اسرائیل در زمینه قاچاق اعضای بدن روز به روز گسترش یابد و منطقه پر آتش خاورمیانه  به بهشت شرکت های مشترک منافع تجارت خون تبدیل شود. تجارت قاچاقی که به نظر می رسد تحت پوشش همکاری های رسمی بهداشتی فی مابین ظاهری قانونی بگیرد و جان هزاران انسان بی گناه را تهدید نماید.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=9496

حجت مردانه زاده

حجت مردانه زاده

من از سال 1388 با دنیای وب آشنا شدم و علاقه زیادی به مباحث فناوری، برنامه نویسی و حوزه های تکنولوژی دارم.

اخبار مرتبط:

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: