نعیم جینه فعال و مبارز سیاسی

صهیونیست ها وحشی تر از سران آپارتاید در آفریقای جنوبی هستند / در سرزمین های اشغالی تبیعیض نژادی بدتر از آفریقای جنوبی است

نعیم جینه فعال و مبارز سیاسی در مقاله‌ای در سایت فرانسوی OrientXXI به مقایسه تبعیض و نژادپرستی در آفریقای جنوبی و فلسطین اشغالی پرداخته و اینگونه نتیجه‌گیری می‌کند که تبعیض نژادی علیه فلسطینیان به مراتب بدتر از دوران نظام آپارتاید در آفریقای جنوبی است.

جینه عنوان می‌کند که پس از سفر به اراضی اشغالی فلسطین به ویژه بخش اسرائیلی‌نشین متوجه شد که تبعیض نژادی در این منطقه بسیار بدتر از تبعیض نژادی در آفریقای جنوبی است.

او سفر به فلسطین اشغالی را تجربه‌ای تلخ و ناگوار خوانده و تاکید کرد که نظام آپارتاید در فلسطین اشغالی و آفریقای جنوبی دارای وجوه مشترک زیادی است اما در “اسرائیل” تبعیض نژادی بسیار بدتر است.

این فعال آفریقایی در این باره توضیح می‌دهد که در آفریقای جنوبی شاهد قتل و کشتار، سرکوب آزادی‌ها، محدودیت تردد، ناامنی و تبعیض نژادی بودیم اما هرگز ندیدیم که که جنگنده‌ها و یا تانک‌ها اقدام به بمباران و حمله به مناطق مسکونی کنند.

نعیم جینه افزود که در آفریقای جنوبی افراد طبقه‌بندی شده بودند و در راس هرم سفیدپوستان، پس از آنان سرخ پوستان و پس از آن هم رنگین پوستان قرار داشتند و سیاه پوستان پایین‌تر از همه قرار می‌گرفتند اما در فلسطین تمامی امتیازات برای یهودیان است و غیر یهودیان هیچ حقوق و امتیازی ندارند.

جینه با اشاره به اینکه فلسطینیان در اراضی اشغالی از هرگونه امکانات و تسهیلاتی محروم هستند، اظهار داشت که یهودیان از هر نقطه از جهان می‌توانند آزادانه به فلسطین اشغالی مهاجرت کنند اما فلسطینیان چنین حقی ندارند و رژیم صهیونیستی با وجود اینکه بیش از ۲۰ درصد از ساکنان اراضی اشغالی فلسطین هستند، خود را دولتی یهودی معرفی می‌کند و فلسطینیان را کاملا نادیده می‌گیرد.

او همچنین نوشته که فلسطینیان برای استفاده از اراضی شخصی خود نیز با محدودیت‌های شدیدی مواجه هستند و زمین‌های آنان بیشتر برای توسعه شهرک‌سازی برای یهودیان مورد استفاده قرار می‌گیرد.

رژیم صهیونیستی از طریق ساخت دیوار نژادپرستانه، محاصره غزه، جداسازی دو بخش شرقی و غربی قدس و تقسیم کرانه باختری به شبکه‌های از شهرک‌های یهودی‌نشین و مناطق فلسطینی‌نشین، بخش وسیعی از اراضی فلسطینی را به نفع خود مصادره کرده است.

این نویسنده و فعال آفریقایی تاکید می‌کند که تبعیض نژادی و آپارتاید رژیم صهیونیستی در شهر الخلیل بیش از هر منطقه دیگری مشهود است. او می‌گوید که خود شاهد قتل یک فلسطینی به دست یک صهیونیست نژادپرست در مکانی عبادی بوده است و گاها صهیونیست‌ها به روی فلسطینیان آشغال پرت می‌کنند و خانه‌های آنان را پلمپ و مصادره می‌کنند و حتی خیابان‌های این شهر را هم مسدود می‌کنند.

 

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10741

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: