قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین

شاهدی :سال ۲۰۲۳ سالی بحرانی و ترسناک برای صهیونیست ها است

محمد شاهدی کارشناس مسائل فلسطین و قائم مقام جمعیت دفاع از ملت فلسطین پیرامون اهمیت راهبردی عملیات شهادت طلبانه در قدس شرقی که منجر به کشته و زخمی شدن بیش از ۲۰ صهیونیست اشغالگر شد گفت: از زمان روی کار آمدن دولت جدید نتانیاهو و کابینه ای متشکل از سیاستمداران به اصطلاح مذهبی افراطی صهیونیست، پیش بینی می‌شد تا تنش و درگیری در مناطق مختلف فلسطین و سرزمین های اشغالی افزایش یابد.تظاهرات و راهپیمایی های متعدد چند هزار نفری از زمان تشکیل کابینه نتانیاهو و حمله رسانه ها و احزاب و سیاستمداران کهنه کار صهیونیستی نشان از شکاف عمیق سیاسی و اجتماعی در جامعه صهیونیستی است.شکافی که نتانیاهو سعی می کند با امنیتی ساختن فضای جامعه، همگان را متقاعد سازد که در این شرایط بهترین گزینه رژیم صهیونیستی ریاست وی و کابیته فعلی اش است.

وی افزود: حمله وحشیانه به اردوگاه جنین در کرانه باختری که بیش از ۲۰ فلسطینی شهید و زخمی شدند جهت زهر چشم گرفتن از جریان مقاومت در کرانه باختری (اردوگاه جنین) و آرام کردن افکار عمومی صهیونیستی بود. اما کمتر از ۲۴ ساعت و در حین مراسم تشییع شهدای جنین، فرماندهان و رهبران فلسطینی وعده انتقام خون شهدا و تلافی حمله رژیم غاصب صهیونیستی را اعلام کردند. ناگهان پاسخ دریافت شد و آنچه را که نتانیاهو رشته بود پنبه شد. یواو گالانت وزیر جنگ رژیم صهیونیستی سفر خود به آمریکا را به سبب عملیات شهادت طلبانه در قدس ناتمام گذاشته و به سرزمین های اشغالی باز گشت،‌ بن غفیر وزیر داخلی سراسیمه تحت شدید ترین تدابیر امنیتی در صحنه وارد می شود. اما عملیاتی تاریخی در قدس اشغالی به وقوع پیوست که اهمیت راهبردی زیادی داشت.

شاهدی افزود: جوان ۲۱ ساله فلسطینی ساکن قدس، خیری علقم مجری عملیات شهادت طلبانه در شهرک بیت حنینا بیش از ۸ صهیونیست را با گلوله یک کلت کمری به هلاکت رساند وی از دوستان شهید عدی التمیمی مجری عملیات استشهادی شعفاط است که صهیونیست‌ها اخیرا خانه او را تخریب کرده بودند.اقدامی  که ناگهان تیتر یک همه رسانه های صهیونیستی جهان می شود.

جوانی فلسطینی که سوار بر خودرو ، در نزدیکی یک کنیسه یهودی در منطقه نبی یعقوب در شهرک بیت حنینا در شمال قدس اشغالی گروهی از صهیونیست‌ها را به ضرب گلوله به هلاکت رساند.شلیک های بی نقص و حرفه ای با یک کلت ساده، هیچ گلوله ای به هدر نرفت توسط جوانی نسل چهارمی فلسطین که مقاومت را فراموش نمی کند و عضو هیچ گروه و حزبی نیست. عملیات با یک کلت اینقدر ارزشمند می شود که حتی یک تاجر عراقی از اهالی بصره گفته حاضر است آن کلت کمری که با آن ۸ صهیونیست به هلاکت رسیده را به قیمت ۳۰ میلیون دلار خریداری کند.

کارشناس مسائل فلسطین افزود: این در حالی بود که چندی پیش فرمانده نیروی قدس ایران خطاب به صهیونیست ها در سرزمین های اشغالی گفته بود: «خودتان بروید قبل از آنکه بیرونتان کنند / همین حالا که اینجا نشسته اید در کرانه باختری چندین عملیات در حال رخ دادن است / هرچه رژیم صهیونیستی فشار بیاورد ، فشار مضاعف روی آنها خواهیم آورد / تا دیر نشده خانه ها را بفروشید …/ نمیگذارند صدای من به گوش شما (شهرک نشین ها) برسد، بروید تا قبل از اینکه وادار به رفتن شوید.»

شاهدی با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در سال ۱۳۹۳ که تاکید داشتند کرانه باختری باید مثل غزه مسلح شود افزود:  از آن زمان به بعد، اوضاع برای شهرک نشینان و صهیونیست ها در کرانه باختری دگرگون شد و آرامش از آنها گرفته شد و شمار تلفات صهیونیست ها روز به روز بیشتر شد.

قائم مقام جمعیت افزود: عملیات قدس نشان داد مقاومت فلسطین در کرانه باختری تبدیل به چالش بسیار بزرگی برای صهیونیست‌ها شده است. زیرا در این منطقه برخلاف نوار غزه، فلسطینیان در کنار صهیونیست‌های اشغالگر زندگی می‌کنند و دسترسی بهتری برای مجازات و انتقام جنایات آنها دارند. عملیاتی که در ۲۰ سال گذشته نظیر ندارد و هیچگاه رژیم صهیونیستی چنین تلفات سنگینی نداشته است.بنابراین سال ۲۰۲۳ سالی بحرانی  و ترسناک برای صهیونیست ها و بویژه نتانیاهو و کابینه افراطی اش است.اما در سویی دیگر ساکنان غزه و کرانه باختری مشغول جشن و پایکوبی از پیروزی در این عملیات هستند و از مساجد بانگ الله اکبر برخاسته است.رژیم صهیونیستی اکنون با یک خیزش و بیداری جوانان کرانه باختری در کنار گروه های مسلح و دقیقی چون گردان های جنین و عرین الاسود در نابلس روبروست.

شاهدی ادامه داد: ترس از نفرین دهه هشتم بار‌ها توسط سران این رژیم همچون ایهود باراک، نتانیاهو، نفتالی بنت و اخیراً هم اسحاق هرتزوگ (رئیس کنونی رژیم) تکرار شده است. نکته جالب اینکه اتفاقاً آن‌هایی در حال تکرار مکرر این خطر هستند که نه خاخام هستند و نه ظاهرشان به رمالان و پیشگویان شباهتی دارد! همه ظاهر و اندیشه‌هایی سکولار و مدرن دارند که از نفرینی تاریخی ترسیده‌اند. به نظر می‌رسد این ترس فراگیر در میان سیاستمداران صهیونیست، بازتابی از واقعیتی در جامعه ساکنان سرزمین‌های اشغالی است؛ واقعیتی که این‌قدر هویدا شده که دیگر قابل پنهان کردن نیست.

کارشناس مسائل غرب آسیا با بیان اینکه شکاف‌های اجتماعی این جامعه بیش از پیش نمایان شده است افزود: اگر تا پیش ‌از این شکاف اجتماعی جامعه صهیونیستی در کتاب‌ها و مقالات قابل‌شناسایی بود، اینک در کف خیابان‌ها قابل‌مشاهده است. اگر در گذشته، مسئله اصلی اسرائیلی‌ها اعراب و مسلمانان همسایه خارج از فلسطین اشغالی ۱۹۴۸ بود، اینک جنگ به داخل خانه عنکبوت کشیده است. اوضاع در داخل جامعه یهودی بسیار بغرنج‌تر است. شکاف چپ و راست، متدین و سکولار و حتی شکاف‌های درون دینداران و وضعیت جوامع اقلیتی مهاجر همچون فلاشه‌ها و روس‌تباران مجموعه‌ای از بحران‌های پیچیده سیاسی و اجتماعی را برای این رژیم آفریده که برای سران تل‌آویو تداعی‌کننده آن نفرین تاریخی است.

شاهدی در پایان افزود: این قرائن آشکار، حرکت این رژیم را در سراشیب سقوط نشان می دهد. در واقع می‌توان گفت نگرانی‌ای که برخی نخست‌وزیران و رؤسای رژیم صهیونیستی قبلاً آن را هشدار داده بودند، بیش از همیشه به سرنوشت این رژیم نزدیک شده است. آنان بار‌ها گفته بودند ما بیش از آنکه نگران اسقاط رژیم صهیونیستی به دست دشمنان بیرونی و همسایگان مسلمانش باشیم، می‌ترسیم که رژیم صهیونیستی از درون فروبپاشد.

فرمان عقل و منطق و تاریخ و شرع، مقاومت در مقابل دشمنان و اشغالگران است  قاتِلُوهُمْ یُعَذِّبْهُمُ اللَّهُ بِأَیْدِیکُمْ وَ یُخْزِهِمْ وَ یَنْصُرْکُمْ عَلَیْهِمْ وَ یَشْفِ صُدُورَ قَوْمٍ مُؤْمِنِینَ(توبه، آیه ۱۴)

با آنان بجنگید تا خدا آنان را به دست شما عذاب کند و رسوایشان نماید و شما را بر آنان پیروزی دهد و سینه های [پر سوز و غم] مردم مؤمن را شفا بخشد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10718

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: