روح اله زاد در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد:

رژیم صهیونیستی توانایی مقابله با جنگ‌های نامتقارن جریان مقاومت را ندارد

اندیشکده قدس؛ به اعتقاد کارشناس مسائل غرب آسیا، رژیم صهیونیستی با توجه به تجربه چهار جنگ گذشته با حزب‌الله لبنان و غزه می‌داند که توانایی مقابله با جنگ‌های نامتقارن جریان مقاومت را ندارد.

«احمدرضا روح‌الله زاد»، کارشناس مسائل غرب آسیا و دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم، در خصوص تدارک طرح‌ها و نقشه‌هایی از سوی رژیم صهیونیستی برای آمادگی به جنگ آتی با «حزب‌الله» و «حماس» که شامل تخلیه چند صد هزار نفر از ساکنان شهرک‌های مرزی است، با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی توانایی مقابله با جنگ‌های نامتقارن جریان مقاومت را ندارد، بیان داشت: اساساً مانورهایی که رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد، بر اساس یک برنامه از پیش تعیین‌شده است؛ چراکه این رژیم به‌صورت پادگانی تعریف شده است.

وی با توجه به اینکه کلیه شهروندان رژیم صهیونیستی مستقیماً و یا به‌صورت ذخیره نیروی نظامی محسوب می‌شوند، افزود: بر این اساس لازم است این پادگان نظامی همیشه در حالت آمادگی کامل برای جنگ‌های احتمالی باشد. طبق گزارشی که اخیراً مرکز امنیتی این رژیم منتشر کرده، تأکید شده است رژیم صهیونیستی دیگر با کشورهای منطقه جنگ نخواهد داشت. گروه‌های مقاومت در این گزارش برای رژیم صهیونیستی به‌عنوان خطر محسوب شده و حزب‌الله لبنان خطر اول این رژیم معرفی شده است. بر این اساس رژیم صهیونیستی تلاش دارد آمادگی خود را برای جنگ‌های آینده به نهایت برساند.

کارشناس مسائل غرب آسیا با یادآوری تجربه چند جنگ گذشته به‌ویژه جنگ ۳۳ روزه که طی آن رژیم صهیونیستی با بیش از یک‌میلیون نفر آواره جنگی روبرو شد، گفت: تخلیه شهرک‌نشینان را در رزمایش اخیر در دستور کار خود قرار داده‌اند تا یک نوع آمادگی برای هر نوع جنگ احتمالی آینده ایجاد شود؛ اما از بعد دیگر نیز می‌توان به این مانور توجه کرد. دولت نتانیاهو به دلیل اختلافات شدید بین اعضای این دولت ائتلافی در آستانه شکست قرار گرفته است. نتانیاهو و همسرش به اتهام فساد در آستانه دادگاهی شدن هستند.

وی با بیان اینکه دولت سیاسی به رهبری نتانیاهو به دلیل چالش­های مذکور به فکر امنیتی کردن منطقه است، اشاره داشت: آن‌ها­ اهداف چند سویه‌ای را دنبال می­کنند. کما اینکه حمله اخیر هواپیماهای رژیم صهیونیستی به سوریه و تجاوز اخیر آن‌ها به آسمان لبنان علاوه بر اینکه در راستای ناامن جلوه دادن رژیم صهیونیستی است، اهداف دیگری نیز مانند امید دادن به تروریست‌هایی که در سوریه تقریباً به شکست کامل رسیده‌اند و مشکلات عدیده‌ای دارند و تحت تأثیر قرار دادن نشست آستانه که با همکاری روسیه، ایران و ترکیه نتایج خوبی را به دست آورده است، دنبال می‌کند.

روح‌الله زاد با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی با توجه به تجربه چهار جنگ گذشته با حزب‌الله لبنان و غزه می‌داند که توانایی مقابله با جنگ‌های نامتقارن جریان مقاومت را ندارد، مطرح کرد: توجه به اظهارات سید حسن نصرالله نشان می‌دهد که مقاومت لبنان از نظر کمی و کیفی بسیار پیشرفت کرده است. علاوه بر این، سید حسن نصرالله اعلام کرده است که اگر حزب‌الله خط قرمزهایی را در جنگ‌های گذشته رعایت می‌کرد، دیگر به‌هیچ‌وجه آن­ها را رعایت نخواهد کرد؛ لذا مخازن آمونیاک در حیفا و آن‌هایی که در دریای مدیترانه به کشتی منتقل شده است و حتی نیروگاه دیمونا نیز می‌تواند از اهداف حملات حزب‌الله محسوب شود.

دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با یادآوری اینکه اگر رژیم صهیونیستی قصد ماجراجویی داشته باشد، خساراتی که متحمل می‌شود بسیار سنگین‌تر از گذشته خواهد بود، تأکید داشت: سید حسن نصرالله پیش‌ازاین صراحتاً اعلام کرده بود که حزب‌الله ورود به مناطق اشغالی فلسطین و جنگ زمینی و شهری با رژیم صهیونیستی را در دستور کار خود قرار داده است. این امر به معنی افزایش خطر و آسیب‌هایی گسترده به رژیم صهیونیستی است که حجم آن بی‌تردید از جنگ‌های پیش از سال ۲۰۰۶ تاکنون بیشتر است. البته رژیم صهیونیستی در کلیه جنگ‌های پیشین شکست خورده است.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10590

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: