رونمایی از پوستر “خرم شهرها در پیش است”

اندیشکده قدس؛ احمد رضا روح الله زاد، دبیر کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین در گفتگو با خبرگزاری قدس در باره این پوستر گفت:  ایده این پوستر که در آتلیه ی "انسان تمام" موسسه "منتظران منجی" طراحی شده است از سخنان رهبر انقلاب اسلامی گرفته شده است.

روح الله زاد افزود:  این سخن مقام معظم رهبری که “خرمشهرها در پیش است” در میان دوستان آتلیه انسان تمام با این سوال که فحوی و پیام و هدف گذاری این سخن چیست؟ مورد توجه قرار گرفت و نهایتا این دریافت حاصل شد که این سخن با توجه به نقش و جایگاه و وظیفه رهبری در هدایت جامعه به سمت تحولات مثبت از طریق ترسیم افق های روشن و ایجادِ امیدِ توام با تلاش در اقشار مختلف است، در واقع با هدف امید بخشی به جامعه ایران و نیز همه دوستداران انقلاب اسلامی، همچنین نوعی اعلام و فرمان آماده باش به همه جامعه و همراهان انقلاب اسلامی است که بدانند که افق های بلندی پیش روی است با تاکید بر اینکه این افق ها یک امر دست نیافتنی نیست بلکه برعکس کاملا قابل دسترسی هستند و لذا همه باید  امیدوارانه، تلاش کنند و خود را برای رسیدن به این افق ها مهیا سازند. یعنی شکل گیری “تمدن نوین اسلامی” که بارها مقام معظم رهبری بر آن تاکید داشته اند.

وی اضافه کرد: اما این تلاش ها صرفا در حوزه سخت افزاری یعنی تولید فن و ابزار لازم اعم از نظامی و صنعتی و غیره نیست بلکه در بعد نرم نیز هست که در عصر جدید تلاشی سخت تر از بعد سخت را طلب می کند.

دبیرکمیسیون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین اظهار داشت؛ دوستان در آتلیه انسان تمام معترف شدند که پیروزی انقلاب اسلامی خود آغاز این مسیر بود اما فتح خرمشهر نقطه عطفی در مسیر حرکت ملت ایران به سمت آرمان های انقلاب بود.

مدیر خبر قدسنا افزود در گفتگویی که با این دوستان داشتیم، به این نتیجه رسیدیم که اشغال فلسطین و وجود جرثومه فسادی بنام اسرائیل از موانع راهبردی شکل گیری تمدن نوین اسلامی است و جریان شیطانی سلطه، بر همین اساس حمایت از این رژیم و تداوم بخشی به حیات آن را بر خود تکلیف کرده است.

روح الله زاد در ادامه گفت: بر این اساس حذف این مانع راهبردی و آزاد سازی فلسطین یکی از افق های انقلاب اسلامی است که سخن صریح امام خمینی (ره) مبنی بر اینکه” اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود” ناظر بر این نکته مهم و راهبردی است. فلسطینی که قدس شریف و به طور مشخص،”مسجد الاقصی” نماد هویتی آن به شمار می آیند.

وی افزود: اما نباید فراموش کرد که “راه قدس از کربلا می گذرد” و لازم بود جامعه عراق که کربلا را چون نگینی در آغوش دارد در مسیر آزاد سازی فلسطین، همراه شود. عنایت الهی بود که حزب بعث عراق که مانع بزرگ این همراهی بود، به دست شیاطینی حذف شود که خود، این زندانبان را بر ملت عراق گماشته بودند. عراق پس از سلطه بعث، زنده شده است و علی رغم همه مشکلات، اینک در مسیر همراهی برای افق فلسطین است.

کارشناس مسائل غرب آسیا ادامه داد؛ شواهد نشان می دهد این مسیر سخت بوده اما با همه سختی اش، پیموده شده است و ادامه اش هم سخت است اما پیموده خواهد شد و خون های شهیدان والامقام دفاع مقدس و حرم های الهی مانند شهیدان قاسم سلیمانی و ابو مهدی المهندس، تضمینی محکم در قطعیتِ نیل به پیروزی است.

وی در پایان ضمن تشکر از جوانان آتلیه انسان تمام موسسه منتظران منجی(عج) و استاد حجت الاسلام والمسلمین محمدشجاعی، رئیس این موسسه برای  ابتکارشان در طراحی وخلق این اثر زیبا و تاثیر گذار گفت: رهبری با این سخن که “خرمشهرها در پیش است” تکلیف را مشخص ساخته در واقع این سخن به مثابه یک حکم شرعی است و لذا همه مامور به تکلیف هستیم که نتیجه، از پس این تکلیف، در اراده خدا است. در واقع این پوستر می خواهد امید و تکلیف را توامان یادآور شود.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10747

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: