راهپیمایی روز جهانی قدس مصداق «حی علی الجهاد» است

اندیشکده قدس؛ نشست ستاد انتفاضه و قدس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان، صبح روز یک شنبه ۳۰ خرداد در سالن اجتماعات این شورا برگزار شد.

براساس این خبر و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان، حجت‌الاسلام والمسلمین مجتبی اشجری در این نشست قرار گرفتن موضوع فلسطین در صدر اخبار و مسائل جهان را از آثار راهپیمایی روز جهانی قدس دانست و گفت: بر همه ما فرض و لازم است که این روز را مصداق «حی علی الجهاد» بدانیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان گیلان با اشاره به فرمان تاریخی امام خمینی(ره) در مردادماه سال ۵۸ مبنی بر نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان «روز جهانی قدس»، اظهار داشت: روز جهانی قدس میراث گرانبهای معمار کبیر انقلاب اسلامی است. امام راحل از مردم مسلمان خواست که به خیابان‌ها بیایند و ابراز انزجار خودشان را از رژیم صهیونیستی به نمایش بگذارند. از آن زمان، هرساله این شور و حضور پررنگ‌تر از سال گذشته است.

وی راهپیمایی روز قدس سال ۵۸ را محدود به ایران اسلامی دانست و تصریح کرد: اکنون راهپیمایی روز جهانی قدس با شور و حلاوت فوق‌العاده‌ای در بیش از ۸۰ نقطه از جهان برگزار می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه امام خمینی(ره) از عموم مسلمانان جهان و دولت‌های اسلامی خواست تا برای کوتاه کردن دست رژیم غاصب صهیونیستی و پشتیبانان آن به هم بپیوندند، گفت: امام راحل همواره خطر اسرائیل برای امت‌ اسلام را گوشزد می‌کرد. از دیدگاه امام انتخاب روز جهانی جهانی قدس در ماه رمضان و لیالی قدر می‌تواند تعیین‌کننده سرنوشت مردم فلسطین باشد لذا خواستار برگزاری مراسم اعلام همبستگی بین‌المللی مسلمانان در حمایت از حقوق قانونی کشورهای اسلامی شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان با اشاره به محاصره ۶۸ ساله مردم مظلوم فلسطین از سوی اسرائیل، عنوان کرد: رژیم صهیونیستی طی این سال‌ها به شکل‌های مختلف بر مسلمانان فلسطینی در سرزمین خودشان ظلم و ستم روا می‌دارد لذا روز جهانی قدس، روز حیات جهان اسلام، روز مقابله مستضعفین و مستکبرین، روز مقابله ملت‌های جهان با استعمار و استکبار و روز فریاد مسلمین علیه رژیم اشغالگر قدس نامیده می‌شود.

وی ادامه داد: علامه شهید مرتضی مطهری طی یک سخنرانی در سال ۴۹ برای تحریک و تهییج مردم نسبت به موضوع فلسطین، آن را مهمترین مسئله جهان اسلام و غایت عزاداری برای حسین بن علی(ع) دانست.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با اشاره به آثار و پیامدهای اقدام امام مبنی بر معرفی آخرین جمعه ماه رمضان به  عنوان روز جهانی قدس، اضافه کرد: راهپیمایی روز جهانی قدس موجب وحدت جهان اسلام و ایجاد امید در بین مردم فلسطین نسبت به ادامه مبارزه و ساختن آینده خود می‌شود.

وی جهانی کردن همدردی با مردم فلسطین و نفرت از اسرائیل و قرار دادن موضوع فلسطین در صدر اخبار و مسائل جهان را از دیگر آثار راهپیمایی روز جهانی قدس دانست و گفت: با اعلام روز جهانی قدس مسئله فلسطین پا را از جهان اسلام فراتر گذاشته و به کانون تحولات جهان مبدل شده است لذا بر همه ما فرض و لازم است که این روز را مصداق «حی علی الجهاد» بدانیم.

این مقام مسئول با اشاره به حساسیت ویژه راهپمایی روز قدس سال جاری نسبت به سال‌های گذشته، یادآور شد: انتخاب رژیم صهیونیستی به عنوان رئیس کمیسیون حقوق بشر سازمان ملل متحد طنز تلخ دوران ماست و عجیب‌تر اینکه هیچ کدام از سران کشورهای عربی نسبت به این موضوع اعلام تنفر نمی‌کنند. در واقع مردم به این نتیجه رسیده‌اند که مجامع عمومی بین‌المللی قابل اعتماد نیستند و نمی‌توانند به آنها امیدوار باشند و خودشان باید به صحنه بیایند و فریادشان را به گوش جهانیان برسانند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان پیدایش داعش در برخی از کشورهای منطقه را مایه خوشحالی رژیم صهیونیستی دانست و متذکر شد: متاسفانه امروز افکار عمومی به سمت داعش منحرف شده است و اسرائیل گسترده‌تر از گذشته به جنایات خود ادامه می‌دهد.

حجت‌الاسلام والمسلمین اشجری با بیان اینکه گیلانیان ولایتمدار همه ساله در روز جهانی قدس همزمان با مردم سراسر ایران به خیابان‌ها می آیند و با گام‌های مبارک خود، حقیقت روزه‌داری را در آزادی مردم فلسطین معنی می کنند، گفت: در سال جاری راهپیمایی روز جهانی قدس در ۵۱ نقطه از استان گیلان و در شهر رشت از چهار مبدا به سوی میدان مصلی برگزار می‌شود.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی گیلان خواستار بهره‌گیری از ظرفیت مساجد و بقاع متبرکه در ایام ماه مبارک رمضان شد و خاطرنشان کرد: خطبا، گویندگان، مادحان و ذاکران نقش مهمی در تهییج و هدایت افکار عمومی به سمت روز جهانی قدس ایفا می‌کنند. ظرفیت فضای مجازی نیز به عنوان یکی از نیروگاه‌های تغذیه اذهان باید مورد استفاده درست قرار بگیرد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10424

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: