مارک گلن تحلیلگر آمریکایی؛

“دولت یهود” بزرگترین تیمارستان روانی در تاریخ بشر است

اندیشکده قدس؛ مارک گلن ضمن تاکید بر اینکه بدیهی است آنچه که نتانیاهو دور هم گرد آورده است، «کابینه» نیست، بلکه یک حزب جنگ است. گفت: او وحشی‌ترین، نژادپرست‌ترین، خشن‌ترین، دیوانه‌ترین و خطرناک‌ترین افراد در طبقه سیاسی اسرائیل را دور هم جمع کرده است.

«مارک گلن» تحلیلگر سیاسی آمریکایی و بنیانگذار «جنبش همبستگی هلال احمر و صلیب سرخ» در خصوص تحولات داخلی اسرائیل و کابینه ائتلافی این رژیم و آینده مقاومت در کرانه باختری در دوره نخست وزیری بنیامین نتانیاهو با خبرنگار بخش انگلیسی خبرگزاری قدس (قدسنا) گفتگو کرده است که متن کامل آن به صورت سوال و جواب در زیر آمده است:

قدسنا: چرا بسیاری از کارشناسان و رسانه های رژیم صهیونیستی، در خصوص کابینه احتمالی آینده نگاه مثبتی ندارند؟

مارک گلن: بعد از مدتها تلاش بنیامین نتانیاهو برای تشکیل کابینه ائتلافی، بدیهی است آنچه که نتانیاهو دور هم گرد آورده است، «کابینه» نیست، بلکه یک حزب جنگ است. او وحشی‌ترین، نژادپرست‌ترین، خشن‌ترین، دیوانه‌ترین و خطرناک‌ترین افراد در طبقه سیاسی اسرائیل را دور هم جمع کرده است و همه این کارها را با هدف آغاز جنگ در خاورمیانه و تحقق همه «پیش‌گویی‌هایی» که دولت یهود بر اساس آن بنا شده- جایی که یهودیان بین رودهای نیل و فرات به همه چیز حمله می کنند و می دزدند- انجام داده است. بنابراین به دنبال وقوع اتفاقی دراماتیک و آسیب‌زا به‌ویژه در آمریکا باشید، حمله ای تروریستی بزرگ در راستای همان خطوط مهندسی شده موساد در ۱۱ سپتامبر، به عنوان جرقه‌ای که یهودیان وحشی قصد دارند از آن برای به دست آوردن این مهم یعنی آغاز جنگ استفاده کنند.

قدسنا: مهمترین مشکلات داخلی رژیم صهیونیستی چیست و چرا مدام بر حجم این مشکلات افزوده می شود؟

مارک گلن: اسرائیل از همان ابتدا یک “دولت” بی ثبات بود و دلیل ساده آن این است که یهودیان به عنوان یک گروه مردمی از نظر روانی بی ثبات هستند. در حالی که بقیه جهان در قرن بیست و یکم پس از میلاد زندگی می کنند، پیروان آیین یهودیت در قرن بیست و یکم قبل از میلاد زندگی می کنند. آنها به ایدئولوژی عقب مانده ای پایبند هستند که آنها را در مقابل همه غیریهودی هایی قرار می دهد که آنها را “خر” فرض می کنند (همانطور که چند سال پیش توسط خاخام سفاردی وقت اسرائیل اوفایدا یوسف بیان شد) و به همین ترتیب، به همان اندازه قادر به ایجاد یک نظام سیاسی کارآمد نیستند.

از همان آغاز این تلاش برای ایجاد یک “دولت یهود” که تاریخ آن به قبل از ظهور (حضرت) عیسی و (حضرت) محمد که درود بر آنها باد، بر می گردد، تمام تلاش‌ های “فرزندان اسرائیل” برای ایجاد یک نظام سیاسی کارآمد به دلیل وفاداری به ناکارآمدی و ناتوانی ذهنی ذاتی خود مردم، شکست خورد و امروز هم به همان صورت است و تفاوتی نکرده است. دوست دارم به مردم یادآوری کنم، “دولت یهود” بزرگترین تیمارستان روانی در تاریخ بشر است.

قدسنا: آینده مقاومت در کرانه باختری را در دوره نخست وزیری مجدد نتانیاهو، چگونه ارزیابی می کنید؟

 مارک گلن: همانطور که قبلاً گفتم، آنچه به سرعت در حال نزدیک شدن است، جنگ است. یهودیان در حال آماده شدن برای چیزی هستند که «نکبه دوم» خواهد بود، زمانی که هر غیر یهودی فلسطینی با استفاده از وحشتناک ترین خشونتی که می توان تصور کرد از کرانه باختری و غزه رانده شود. نتانیاهو می‌داند که وقتی ترامپ رئیس‌جمهور بود، هرگز نمی‌توانست این کار را انجام دهد، زیرا ترامپ قصد داشت وضعیت فلسطین – اسرائیل را با حبس کردن اسرائیل در پشت مرزهای مشخص شده حل کند، اما با یک بایدن ضعیف و ناتوان در کاخ سفید اکنون، نتانیاهو می‌داند که می تواند هر کاری بخواهد انجام دهد و مطمئن باشید که انجام خواهد داد.

قدسنا: آیا تغییری در معادله درگیری در منطقه با محور مقاومت رخ خواهد داد؟

مارک گلن: همانطور که گفتم، جنگ بین اسرائیل و همه همسایگانش از جمله لبنان، اردن، سوریه  و احتمالا مصر، در راه است مگر اینکه روسیه و ایران با پیشرفته ترین سلاح های با فناوری بالای خود وارد عمل شوند و شروع به ساقط کردن هواپیماهای جنگی و موشک‌های اسرائیل کنند، آنگاه همه می ‌توانند انتظار داشته باشند که جنگی که مسیحیان آن را «آرماگدون» و مسلمانان آن را « ملحمه» می‌نامند، در راه است و از این رو، محور مقاومت قطعاً به گونه ‌ای محک خواهد خورد که تاکنون قبلا محک نخورده بود.

گفتگو و ترجمه از: سیروس شیرزاد

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10703

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: