دهمین همایش بین المللی «غزه؛ نماد مقاومت» در تالار اندیشه تهران برگزار شد

اندیشکده قدس؛ دهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» با بررسی نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت اسلامی فلسطین و با حضور شخصیت های کشوری و لشکری و نماینده های جنبش های مقاومت همچون حماس، جهاد اسلامی، امل، انصار الله، حزب الله و جمعی از سفرای کشورهای اسلامی و فعالین جبهه مقاومت اسلامی در فرهنگسرای اندیشه آغاز شد.

در ابتدای این نشست محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد مقدس جمکران و عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه از ابتدای انقلاب اسلامی؛ امام خمینی (ره) موضوع دفاع از فلسطین و مبارزه با اسراییل را از اهداف مهم انقلاب میدانستند و این حمایت گری از آن زمان آغاز شده است افزود: در زمان جنگ ۶ روزه اسراییل با اعراب؛  هیچ کدام از کشورهای اسلامی توانایی رویارویی با اسراییل را نداشتند و در دو ساعت اول جنگ اسراییل توانست به پیشروی های زیادی برسد؛ اما در زمان کنونی میبینیم که جبهه مقاومت توانسته بازدارندگی خوبی ایجاد کند و در حال حاضر ارتش شکست ناپذیر اسراییل نتوانست در برابر غزه که کمترین جمعیت و امکانات را دارد ایستادگی کند و این راه همچنان دارد سیر سعودی اش را طی می کند.

عضو هیات امنای جمعیت دفاع از ملت فلسطین افزود: مقام معظم رهبری بارها در سخنان خود اعلام کردند که هر کسی در هر کجای عالم با اسراییل مبارزه کند؛ ما از او حمایت می کنیم و امام نوید نابودی اسراییل را دادند و در زمانه کنونی شاهد زمینه های نابودی این رژیم هستیم. وی افزود: امروز اسرائیل و رژیم صهیونیستی در بدترین شرایط و ملت فلسطین در قله مقاومت هستند. همانطور که مقام معظم رهبری رسما اعلام کردند هر کسی علیه این رژیم قیام کند ما از او حمایت می کنیم. دیدید که از سرزمین غزه اسماعیل هنیه در مراسم تشییع شهید سلیمانی گفتند که نقش شهید در حمایت از مردم غزه و ملت فلسطین روشن است و این راه همچنان ادامه دارد.

رحیمیان گفت: نوید امام خمینی که گفتند اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود و رهبری که نوید دادند تا ۲۵ سال آینده این رژیم نابود می شود محقق می شود و ان‌شاءالله مقاومت مردم غزه با حمایت مردم جهان به نتیجه می رسد. در آینده نه چندان دور شاهد پیروزی های بیشتر و نابودی قطعی اسرائیل خواهیم بود. بدون شک همه توطئه های آنها به خودشان برمی گردد و پیروزی برای جریان حق و مقاومت خواهد بود.

حجت الاسلام امرودی رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه این مراسم با بیان اینکه اگر مولفه های مقاومت به خوبی پیش برود زمینه نابودی اسراییل فراهم می شود گفت: اسراییل نابود خواهد شد همانطور که رژیم طاغوتی شاه نابود شد. انگیزه الهی که در محور مقاومت وجود دارد در نهایت به مدد فضل الهی منجر به نابودی اسراپیل خواهد شد. وی در ادامه به نقش شهید سلیمانی در پیشبرد اهداف جبهه مقاومت اشاره کرد و گفت: حاج قاسم عملیات های زیادی را در راه مقاومت اسلامی انجام داد و با شهادتش امت اسلامی را متحد و یک پارچه کرد. بزرگترین عملیات وی شهادت این سردار بزرگ اسلام بود. حاج قاسم همواره آرزوی شهادت را داشت و با اخلاص خود الگوی برتر جهادگران عرصه ی مقاومت بود.

رییس سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران در ادامه تصریح کرد: سه مولفه بزرگ مقاومت انگیزه الهی، وحدت و وجود رهبری انقلاب است و حاج قاسم کسی بود که با شهادتش این سه نکته را برای ما به یادگار گذاشت. وی افزود: انگیزه الهی رمز پیروزی مقاومت است . مبدع هیات موسس جمعیت دفاع از ملت فلسطین حاج قاسم سلیمانی بود. حاج قاسم در کارهای بزرگ حاضر نبود تا نامی از او برده شود

امرودی در پایان تاکید کرد: سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران خود را مدیون مقاومت میداند و این را وظیفه خود دانسته تا در این مسیر گام بردارد. وی با اشاره به دیدارش با خانواده دو تن از شهدای هواپیمای اوکراینی گفت: بعضی افراد می خواهند جملاتی بگویند که مردم ناراحت شوند، اما همه مردم از شهادت حاج قاسم و شهدای مسافران هواپیمای اوکراینی ناراحت هستند.

در ادامه این نشست آیت الله اختری با بیان اینکه خداوند در قرآن می فرماید بر طریقت الهی اسقامت به خرج دهید افزود: یکی از نشانه های طریق الهی آب گوارای شهادت است. حضرت علی فرمودند که آرزومند شهادت هستند تا عاقبت خداوند ایشان را جزو شهدا قرار دهند. وی ادامه داد: من از آن موقع که سفیر ایران در سوریه بودم با سردار سلیمانی در ارتباط بودم. از زمان پذیرفتن مسئولیت سپاه قدس توسط این شهید بزرگوار، عرصه مقاومت دچار تحول بزرگی مقاومت شد.

آیت الله اختری ادامه داد: در جنگ ۳۳ روزه در لبنان، جبهه مقاومت نیازمند امکاناتی بود که این نیازها به کمک شهید سلیمانی و یارانش تامین میشد و جبهه مقاومت توانست بزرگترین پیروزی ها را در جنگی نابرابر نسیب این جبهه نماید. وی گفت: یکی از توطئه های معامله قرن این است که قدس را به طور کل یهودی کنند. معامله قرن خیانت قرن است و دیدیم که نیروی به اصطلاح شکست ناپذیر رژیم صهیونیستی توسط نیروهای مقاومت مفتضحانه آن هم با مدیریت و فرماندهی سید حسن نصرالله و حاج قاسم سلیمانی شکست خورد.

رئیس مرکز مطالعات فلسطین خاطر نشان کرد: تمامی تلاش های استکبار جهانی برای حفظ رژیم نامشروع صهیونیستی است و تلاش های جهان استکباری برای حفظ و ماندگاری این رژیم نامشروع است. وی در پایان سخنان خود تاکید کرد: رهبران مقاومت نقش و جایگاه شهید سلیمانی را می دانند و همگان در برابر خیانت بزرگ جنایت قرن مسئولیت داریم.

آیت الله اختری ادامه داد: در بین اعراب این عبارت معروف است که “اسرائیل لشگری دارد که هرگز شکست نمی خورد و واقعیتی است که باید با او ساخت” و هنوز هم عده ای از خودفروختگان همین باور را تا به امروز دارند اما این لشگر با حمایت سید حسن نصرالله و شهید سپهبد سلیمانی اسرائیل مفتضحانه شکست خورد و از آن زمان تا به امروز اسرائیل جرأت نمی کند دیگر به لبنان و حزب الله حمله کند و این مساله ثبت در تاریخ شد.

رئیس مرکز مطالعات فلسطین تصریح کرد: تمام توطئه‌هایی که علیه ما در منطقه وجود دارد برای این است که اسرائیل، این غده سرطانی را در منطقه حفظ کنند. تمام خیانت هایی که ترامپ و دیگران انجام می دهند برای همین مساله است و باید جایگاه جریان مقاومت را در این چارچوب ببینیم. عظمت و بزرگی که ملت فلسطین ایفا می کند این است که امروز شاهد هستیم فلسطینی که نمی توانست در برابر اسرائیل از خودش دفاع کند امروز این رژیم را به زانو درآورده و کاری کرده که اسرائیل آمریکا را کنار خودش آورد تا از آن دفاع و حمایت کند.

اختری گفت: اینکه آقای اسماعیل هنیه در تهران و در تشییع پیکر شهید سلیمانی می گوید، شهید سلیمانی شهید مقاومت است برای این است که کارهایی که شهید سلیمانی انجام داد را قبل از او کسی انجام نداده بود. وی در پایان افزود: همه دولت ها، اندیشمندان، خبرگان و آزادگان در تمام دنیا مسوولیم در برابر خیانت بزرگی که در حال اتفاق است هوشیار باشیم و به هر شکل که می توانیم بنویسم، بگوییم و مقابله کنیم تا جنایت قرن را با قدرت و عظمت مسلمانان برملا کنیم و اسرائیل نابود شود.

در دهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» مطرح شد:رحیمیان: زمینه های نابودی اسراییل محقق شده است امرودی: انگیزه الهی و وحدت امت و رهبری ولایت فقیه، مولفه هایی بود که حاج قاسم همواره به آنها پایبند بود  اختری: غربی ها با توطئه معامله قرن قصد یهودی سازی کامل

در ادامه این همایش حسین اکبری رئیس مرکز مطالعات مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: غزه نماد مقاومت است سوال اساسی مطرح است چرا نام سپاه قدس نام گذاری شد دلیلش آن بود چون قدس نقطه تحقیر شدن جهان اسلام شده بود. بعد از پیروزی انقلاب در شرایطی که فلسطین اشغال شده بود و صهیونیست ها به دنبال سیطره بر جهان اسلام بودند. امام و مقام معظم رهبری و سردار سلیمانی با این تفکر وارد میدان شده تا فلسطین و غزه را به نماد مقاومت مبدل نمایند. امروز آزادی خواهان دنیا نشان دادند ضد نظام سلطه و صهیونیستی هستند. مقاومت امروز در دنیا نهادینه شده است.

اکبری ادامه داد: امروز رژیم صهیونیستی حقیر و ضعیف شده است. شهید سلیمانی برای عزت مسلمانان تلاش می کرد. امروز ترامپ در عراق دچار مشکل شده است. ترامپ به منظور فرار از استیضاح دست به ترور سردار سلیمانی زد. نجات فلسطین به معنای سقوط رژیم صهیونیستی و نظام سلطه خواهد بود.

در دهمین همایش «غزه؛ نماد مقاومت» مطرح شد:رحیمیان: زمینه های نابودی اسراییل محقق شده است امرودی: انگیزه الهی و وحدت امت و رهبری ولایت فقیه، مولفه هایی بود که حاج قاسم همواره به آنها پایبند بود  اختری: غربی ها با توطئه معامله قرن قصد یهودی سازی کامل

ناصر ابوشریف نماینده جنبش جهاد اسلامی با بررسی نقش سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در تقویت محور مقاومت اسلامی فلسطین، گفت: غزه نمونه ایثار و مقاومت واقعی است. غزه حجتی برای تمامی امت اسلامی است و دیگر کسی نمی‌تواند بهانه بیاورد که نتوانستم در مقابل غرب، اسرائیل، آمریکا و به طور کلی جهان مستکبر مقاومت کنم. وی افزود: ما باید در مقابل استکبار مقاومت کنیم و غزه نمادی است که نشان می‌دهد مقاومت پیروز است. سردار سلیمانی مسئله فلسطین را مسئله اصلی جهان اسلام می‌دانست؛ حاج قاسم بزرگترین حامی مقاومت در منطقه و مقاومت فلسطین بود.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه فلسطین از ۶ طرف تحت محاصره بود و حاج قاسم در غزه، مقاومت را ایجاد کرد، افزود: ایجاد مقاومت در غزه مانند ایجاد حفره‌ای در صخره‌ای بزرگ است ولی «حاج قاسم» این کار را کرد. وی همچنین درباره معامله قرن، اظهار داشت: دشمنان می‌کوشند در آخرین تلاش خود از طریق معامله قرن مسئله فلسطین را حذف کنند. اما باید بگویم که این اتفاق نمی‌افتد. دشمنان در یکصد سال اخیر تلاش کردند رژیم صهیونیستی را تقویت کنند اما این رژیم هیچ ریشه‌ای در منطقه ندارند.

ابوشریف گفت: بر اساس قرآن کریم باید بگویم که آنان همانگونه که آمده اند، با خاری خواهند رفت از این رو معامله قرن شکست خواهد خورد و قرن عزت اسلام و مسلمانان شکل خواهد گرفت.

در حاشیه این نشست گروه سرود دختران دانشگاه جامعه المصطفی و محسن توسلی از خوانندگان به نام عرصه مقاومت به هنرنمایی پرداختند. همچنین از شاخه ورزشی جمعیت دفاع از ملت فلسطین که در در مسابقات رزمی عرصه بین المللی از میان ۹ کشور شرکت کننده مقام نخست را به دست آوردند، تقدیر شد./قدسنا

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10474

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: