در یازدهمین همایش «غزه نماد مقاومت» مطرح شد؛

خیلی زود شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیستی خواهیم بود / موازنه قدرت به سود مقاومت تغییر کرده است / توطئه های اسرائیل و آمریکا در منطقه شکست خورده است

اندیشکده قدس؛ یازدهمین همایش «غزه نماد مقاومت» یادواره سید الشهدای مقاومت حاج قاسم سلیمانی با حضور شخصیت های سیاسی، نظامی، فرهنگی و فعالان حوزه فلسطین و مقاومت در تهران برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری قدس (قدسنا)، در یازدهمین همایش «غزه نماد مقاومت» که صبح امروز (سه شنبه) با حضور شخصیت های سیاسی، نظامی، فرهنگی و فعالان حوزه فلسطین و مقاومت در سالن حوزه هنری تهران برگزار شد، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین، دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین و همچنین نماینده جهاد اسلامی فلسطین سخنرانی کردند. در این همایش کتاب فقه مقاومت با حضور خانواده شهدا رونمایی شد. در این همایش همچنین شاعری در وصف مقاومت شعرخوانی کرد. همچنین در این همایش پیام تصویری مشیر المصری از رهبران جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) به شرکت کنندگان در این همایش پخش شد.

مشروح صحبتهای سخنرانان این همایش به شرح زیر است:

سردار فدوی:

خیلی زود شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیستی خواهیم بود // آنچه می‌خواستند در ایران به وجود آورند در تل آویو و حیفا به وجود آمد

سردار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سخنان خود در این همایش گفت: شروع نهضت اسلامی با سخن امام (ره) در ارتباط با موضوع فلسطین همزمان است، این موضوع اصلی از آن زمان تا الان موضوع اول انقلاب اسلامی است. تا وقتی امام زنده بودند موضوع فلسطین مسئله اول ایشان بود و قریب ۳۴ سال است امام حاضر انقلاب مقام معظم رهبری موضوع اول را فلسطین می‌دانند. وی خاطرنشان کرد: خبیثان عالم در ۱۰ سال اول ما را درگیر جنگی کردند که به میزان لازم فرصت را از ما گرفت که به موضوع فلسطین بپردازیم، اما در مدت امامت رهبری به این مسئله پرداختیم و آن را به صورت اعلامی هم فریاد زدیم. هم رهبر انقلاب و هم سپاه پاسداران پای کار بودند تا خواسته امام در زمینه حمایت از فلسطین (ره) را برآورده کنند. آنچنان که مقام معظم رهبری فرمودند یکی از کارهای بزرگ حاج قاسم سلیمانی این بود که دست فلسطینی‌ها را پر کرد.

سردار فدوی افزود: ما مفتخریم به وعده هایی که خدا در قرآن داده است و سخت به دنبال انجام شرط هایی هستیم که خدا در قرآن فرموده برای این که وعده های خدا حق است. وی تصریح کرد: رشید بودن و قوی بودن مردم فلسطین اعتقادی است که باید از بالقوه به بالفعل تبدیل می ‌شد که این اقدام صورت گرفت و اکنون مردم فلسطین مردم مسلمان رشیدی هستند که خود منشأ امورات و تغییرات خواهند بود. وی در ادامه گفت: امام (ره) فرمود که کرانه باختری باید به پا خیزد، امروز دوسوم ارتش رژیم صهیونستیی در کرانه باختری زمین‌گیر شده است. در آنجا صرفا گروه های تاریخی فلسطین نیستند که عمل می کنند. تک تک فلسطینی ها احساس تکلیف کرده و عمل می کنند. خدا را شکر اسبابی وجود دارد و خبیثان نمی‌توانند کاری کنند که اخبار منتشر نشود.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: در رسانه‌ها دیدیم که جوانان فلسطینی چگونه با توسل به خدا علیه رژیم صهیونیستی اقدام می ‌کنند و پیروز می‌شوند. قطعا این رژیم جعلی صهیونیست که هیچ ربطی به دین حضرت موسی ندارد از بین می رود. زمان آن را مردم مسلمان و در راس همه مسلمانان فلسطین، تعیین خواهند کرد. باید مترصد این باشیم که بیشترین سهم در از بین رفتن داشته باشیم زیرا به میزانی که سهم داشته باشیم خدا عنایت می کند. وی اظهار کرد: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مفتخر است برای موضوع اصلی اسلام که امامین قریب ۶۰ سال آنرا اعلام کرده‌اند، همه جانبه پای کار بوده و خواهد بود. توانمندی های انقلاب اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به میزانی است که تکلیف را قرآن مشخص کرده و این تکلیف به عنایت حضرت امام روی سینه پاسداران با آرم سپاه آمده است.

سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه اطمینان می‌دهم که ما حتی ۲۴ ساعت را برای افزایش توان و قوه خود از دست نداده‌ایم و در روندی مستمر با شتاب پیش می‌رویم تصریح کرد: آنچه دشمنان ما از ما می‌دانند اندک است نسبت به آنچه نمی دانند و زمانی به درستی خواهند فهمید که قوه و توان خود را علیه آنها به کار بگیریم. وی ضمن اشاره به اینکه هرآنچه در ایران در راستای ایجاد پیشرفت و توانمندی صورت می‌گیرد مربوط به کل جهان اسلام است و هرکسی اراده کند در برابر مستکبرین و کودک‌کشان بایستد از این توانمندی برخوردار است‌ عنوان کرد: خیلی زود شاهد از بین رفتن رژیم صهیونیستی خواهیم بود، صهیونیست‌ها به رهبری ایالات متحده اقداماتی انجام می‌دهند اما به زودی شیطان بزرگ هم از بین خواهد رفت.

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه دشمنان به بهانه کرونا چشم‌های جوانان را به فضای مجازی معطوف کردند، اظهار کرد: آنچه می خواستند در ایران به وجود آورند در تل آویو و حیفا به وجود آمد. چه باک داریم که در جبهه حق باشیم و از مظلومان دنیا دفاع کنیم. دستور اسلام است و در قانون جمهوری اسلامی با صراحت تاکید شده است.اعتقادی و عملی براساس قوانین جمهوری اسلامی باید این کار را کنیم. وی ادامه داد: در ۱۲۰ روز در ایران چه کسانی خودشان را لو دادند. در دنیای اسلامی هم همین طور است باید مواظب بود. فلسطین و مردم فلسطین بیدارند به طور کامل به بصیرت رسیده اند خودکار شده اند و می فهمند تکلیف شان چیست. در ماه گذشته در کرانه باختری با این موضوع مواجه هستیم.

سردار فدوی یادآور شد: در این ایام آماده می شویم که امسال چهل و پنجمین جشن پیروزی انقلاب را در ۲۲ بهمن جشن بگیریم. امسال به خاطر خباثت هایی که کردند مردم ۲۲ بهمنی رقم می زنند که بی نظیر باشد، ۴۴ سال تمام شد در پس تصرف لانه جاسوسی آمریکا در ایران، امام(ره) در جمع دانشجویان گفتند آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند. اکنون ۴۴ سال می گذرد که آمریکا هیچ غلطی نتوانست بکند اگر یک انقلاب بدست آورده بود گوش دنیا را کر کرده بود. وی بیان کرد: در اصل دوم قانون اساسی تاکید شده که از مظلومین دفاع می‌کنیم و زیربار ظلم نمی‌رویم یعنی ما به صورت اعتقادی و عملی باید این کار را انجام دهیم.

جانشین فرمانده کل سپاه یاداور شد: فلسطینیان در جنگ ۲۲ روزه در غزه ثابت کردند که می‌توانند مقاومت کنند. در جنگ ۳۳ روزه همه عالم از آمریکا گرفته تا برخی کشورهای ضعیف حوزه خلیج فارس علیه لبنان حضور داشتند؛ اما نتوانستند پیروز شوند که این موضوع مصداق آیه قران است مبنی بر اینکه حزب خدا پیروز خواهد شد. وی با بیان اینکه مردم فلسطین بیدار هستند و در ماه‌های گذشته در کرانه باختری با این واقعیت مواجه بوده‌ایم، گفت: ما خودمان در این ۴۴ سال دیدیم قطعا در هر جای دنیای اسلام در فلسطین این پیروزی باید بدست آید. خدا را شکر این یعنی اینکه راه درستی است و با سرعت باید ادامه داد تا پیروی حاصل شود. پیروزی انقلاب خیلی مهم بود، اما وعده خدا حق است. مسئله فلسطین هم به پیروزی نهایی باید ختم شود و ان شاءالله در فلسطین هم اتفاق می‌افتد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان:

اکنون موازنه قدرت به سود مقاومت تغییر کرده است / وعده امام و بشارت رهبر انقلاب مبنی بر نابودی اسرائیل در آینده نزدیک محقق خواهد شد

اطمینان داریم راه شهدای مقاومت ادامه خواهد داشت و وعده امام و بشارت رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه در آینده نزدیک شاهد نابودی اسرائیل و افول ابرقدرت آمریکا و دیگر جنایتکاران استعمارگر خواهیم بود، محقق خواهد شد.

حجت الاسلام والمسلمین «محمد حسن رحیمیان» دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین نیز در ابتدای این همایش ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای مقاومت بویژه سردار سلیمانی و خیرمقدم به مهمانان حاضر در این همایش به برخی آیات قرآن در اهمیت مسجد الاقصی و سرزمین فلسطین اشاره کرد و گفت: علاوه بر اهمیت مسجد الحرام، مسئله ارکنا در ارتباط با سرزمین شامات و منطقه فلسطین در قرآن ذکر شده است و یک امتیاز کاملاً برجسته و متفاوت نسبت به سراسر کره زمین دارد. از جمله در این آیه « الأَرْضِ الَّتِی بَارَکْنَا فِیهَا لِلْعَالَمِینَ » شاهد تعبیر فوق العاده ای هستیم که امر مبارکی برای همه جهانیان است.
شاید یک وجهه آن به خاطر حضور انبوه انبیاء الهی در این سرزمین بوده است. ازجمله پنج پیامبر اولوالعزم حضرت ابراهیم، حضرت موسی و حضرت عیسی علیهم السلام که در این سرزمین ایفای نقش کردند. مسجد الاقصی نیز به عنوان ایستگاه معراج پیغمبر اکرم(ص) معرفی شده است. به همین علت سرزمین فلسطین از ویژگی بسیار برجسته ای برخوردار است.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان با بیان اینکه سرزمین فلسطین در یک قرن اخیر مبتلا به صهیونیست ها و جریان یهود شده است، گفت: نخست وزیر پیشین اسرائیل در پیام ۲۵ صفحه ای خود با به اذعان به سقوط اسرائیل گفت تا به حال سه بار یهودیان توانسته اند صاحب دولت شوند. حکومت یهود اکنون در آستانه ۷۵ سالگی و در معرض سقوط برای سومین بار به دلیل بحرانهای داخلی و جهات دیگر هستیم. وی با اشاره به تغییر موازنه قدرت به نفع مقاومت گفت در مقایسه با جنگ سال ۱۹۶۷ که اسرائیل در حدود دو ساعت توانست ماشین جنگی مصر و سوریه را از کار بیندازد و به سمت سرزمینهای جدید پیشروی کند، امروز نظام غاصب حتی سه روز در مقابل گروه جهاد اسلامی تاب مقاومت ندارد و ذلیلانه به دنبال آتش بس بود. امروز موازنه قدرت به سود مقاومت تغییر کرده است.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین   با اشاره به توطئه های اخیر دشمن علیه جمهوری اسلامی ایران گفت آنهایی که با این طناب پوسیده به دنبال ایجاد و فتنه و ناآرامی در جمهوری اسلامی هستند،تلاشهای آنها ناکام خواهد ماند. آنها احساس شکست قطعی در برابر جریان مقاومت دارند بنابراین چاره ای جز توطئه علیه مقاومت ندارند چراکه آنها در حال سقوط هستند. وی افزود: خیال خام ضربه زدن به نظام اسلامی به نتیجه نخواهد رسید و راه به جایی نخواهد برد.

حجت الاسلام والمسلمین رحیمیان در پایان افزود: ما اطمینان داریم راه شهدای مقاومت ادامه خواهد داشت و وعده امام و بشارت رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه در آینده نزدیک شاهد نابودی اسرائیل و افول ابرقدرت آمریکا و دیگر جنایتکاران استعمارگر خواهیم بود.

سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین:

آمریکا زمانی رویای خاورمیانه جدید را در سر می پرواند اما اکنون شکست خورده است

سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی با اشاره به جنگ اسرائیل علیه لبنان در سال ۲۰۰۶ و شکست توطئه های اسرائیل و آمریکا در منطقه گفت: اسرائیل تصور می کرد جنگ شش روزه را تکرار خواهد کرد اما با شکست سنگینی مواجه شد.آنها در نظر داشتند حزب الله لبنان را نابود کنند اما تلاش آنها که با حمایتهای همه جانبه نمادهای استکبار انجام شد، شکست خورد.

وی با اشاره به جنگ اسرائیل در سال ۲۰۰۸ علیه غزه گفت: آنها تصور می کردند می توانند غزه را در مدت کوتاهی تصرف کنند اما این تلاش آنها هم به شکست انجامید و پس از ۲۲ روزر شکست خوردند و یوم االله دیگری رقم خورد.

ابطحی تصریح کرد: از آن زمان تاکنون شاهد معجزات شگرفی هستیم. بیش از نیمی از ارتش اسرائیل در حال پدافند در جنین، رام الله و سایر مناطق کرانه باختری است. ارتش شکست ناپذیر اسرائل امروز از کودک ۷ ساله می ترسد. به فضل الهی نوید ورود جندالله و عباد لنا به قدس نزدیک شده است و امروز در ۶۰ کیلیومتری قدس قرار داریم.

دبیرکل کنفرانس بین‌المللی حمایت از انتفاضه فلسطین با اشاره به حمایت از مسئله فلسطین در جام جهانی قطر گفت: جام جهانی قطر نشان داد اسرائیل منفور است و جرثومه ای در حال موت است. آنچه در جام جهانی رخ داد به همه دولتهای منطقه و ما این پیام را داد که به قدرت ملتهای خود ایمان داشته باشیم. وی همچنین اشاره به سفر اخیر حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان به سوریه و لبنان و دیدار با گروههای مقاومت گفت: در جریان دیدار با گروههای مقاومت که با حضور جنبش حماس انجام شد، بر ادامه مقاومت تاکید شد و ان شاالله در آینده نزدیک شاهد تحولات و پیروزهای جدیدی در این عرصه خواهیم بود.

نماینده جهاد اسلامی فلسطین در تهران:

اسرائیل با اقدامات وحشیانه خود، فلسطینی ها را به مقاومت بیشتر سوق می دهد// افکار عمومی جهان اکنون پی برده است که اسرائیل، رژیم ددمنش و وحشی است

ناصر ابو شریف نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران با اشاره به شکستهای پی در پی اسرائیل در غزه و لبنان گفت: شکست اسرائیل در جنگ ۲۰۲۱ نمود بیشتری داشت. جنگ ۲۰۰۸ نیز در واقع تلاشی بود برای ترمیم چهره خود چراکه در سال ۲۰۰۶ شکست سنگینی در لبنان خورده بود. همه این شکستهای اسرائیل مصداق آیه کریمه سوره اسراء است. وی افزود: در همه این جنگها، آمریکا همواره از اسرائیل حمایت همه جانبه کرده ولی با این وجود مقاومت پیروز شده است.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران خاطرنشان کرد: اسرائیل با اقدامات خود روزانه مشکلات زیادی برای فلسطینی ها ایجاد می کند اما این اقدامات، زمینه را برای افزایش هرچه بیشتر مقاومت فراهم می کند. اسرائیل با اقدامات وحشیانه خود در فلسطین، فلسطینی ها را به مقاومت بیشتر سوق می دهد. وی افزود: افکار عمومی جهان اکنون متوجه شده است که اسرائیل، رژیم ددمنش و وحشی است و این در حالی است که افکار عمومی پیشتر تصور می کرد در اسرائیل دموکراسی وجود دارد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10705

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: