تبیین اولویت های کاری جمعیت دفاع در سال ۱۳۹۷ در دیدار دکتر زهرا مصطفوی با دبیران استانی جمعیت دفاع از ملت فلسطین

اندیشکده قدس؛ رئیس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین ظهر امروز با اشاره به مخاطراتی که متوجه بیت المقدس از ناحیه اقدام آمریکا برای انتقال سفارت این کشور به قدس است گفت: وظیفه ما به عنوان اعضای جمعیت دفاع از ملت فلسطین اطلاع رسانی درباره مخاطرات این اقدام است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) «دکتر زهرا مصطفوی» رییس و دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین ظهر امروز با دبیران استانی این جمعیت در محل دفتر مرکزی واقع در تهران دیدار و به تبیین اولویت های کاری جمعیت دفاع در سال ۱۳۹۷ پرداخت.

وی در این نشست که با حضور دبیران و برخی از اعضای هیات اجرایی دفاتر استانی جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه گفت: تاکید می کنم وظیفه نمایندگی های استانی جمعیت همچنان باید اطلاع رسانی و روشنگری برای مردم از پشت پرده رویدادهای مربوط به فلسطین و قدس باید باشد.

مصطفوی با اشاره به اینکه لازم است دبیران استانی در دفتر مرکزی سالانه دست کم دو نشست برگزار کنند گفت: با برگزاری این جلسات و هم اندیشی با یکدیگر باید از فکرها، اندیشه ها و ایده های هم دیگر استفاده کنید و با بومی سازی این ایده ها از تجربیات همدیگر استفاده نمایید.

دبیرکل جمعیت دفاع از ملت فلسطین با اشاره به اهمیت موضوع اطلاع رسانی درترویج معارف فلسطین به ذکر خاطره ای از امام (ره) پرداخت و گفت: امام نیز برای ترویج آرمانهای انقلاب اسلامی و تحقق پیروزی انقلاب سالها از طریق اطلاع رسانی به مردم همت گماشتند.

وی هم اندیشی درباره اینکه چه باید بکنیم را برای دفاتر جمعیت دفاع از ملت فلسطین در استانها موضوعی حیاتی دانست و گفت اگر قصد داریم از این تلاشمان در جهت نشر معارف فلسطین و قدس نتیجه بگیریم به همفکری با یکدیگر نیاز مبرم داریم.

در ادامه این جلسه «مهدی شکیبایی» جانشین دبیرکل و مدیرعامل خبرگزاری قدس(قدسنا) با تشریه رویدادهای فلسطین به موضوع وعده ترامپ در خصوص انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به قدس پرداخت و گفت: در روزها و ماههای پیش رو فلسطین وارد مرحله حساسی از مقاومت ملت خود در رویارویی با اشغالگران و استعمار گران غربی خواهد شد.

وی تصریح کرد: زمان انتقال سفارت آمریکا از تل اویو به قدس (۲۴ اردیبهشت سال جاری) نقطه عطفی در تاریخ دشمنی های غرب با ملت فلسطین و امت اسلامی خواهد بود.

به عقیده شکیبایی خطراتی که از ناحیه وعده ترامپ برای انتقال سفارت متوجه دنیای اسلام است کمتر از خطرات وعده بالفور انگلیس برای دنیای اسلام در ۱۰۰ سال پیش نیست. اگر انگلیسی ها در سال ۱۹۱۷ (۱۰۰سال پیش) با وعده بالفور مقدمات اشغال خاک فلسطین را فراهم کردند و اسراییل را جعل نمودند و به این ترتیب زخمی را بر پیکر فلسطینی ها گذاشتند، ‌آمریکایی ها با وعده ترامپ مقدمات اشغال قبله اول مسلمانان و ابدی کردن آن برای صهیونیستها فراهم خواهند کرد و به این ترتیب زخمی را بر پیکره دنیای اسلام خواهند گذاشت.

وی توجه به این مهم و اطلاع رسانی برای مردم در باره خطرات این اقدام برای ملت ایران در سال ۱۳۹۷ را یکی از مهمترین ماموریت های دفاتر استانی جمعیت دفاع از ملت فلسطین توصیف کرد و افزود: باید در حوزه های مختلف از جمله فضای مجازی، ‌رسانه و ظرفیت های فرهنگی در این خصوص بهره برد.

همچنین در ادامه این نشست دبیران استانی به ارائه گزارشی از فعالیت های یکساله دفاتر خود در استانهای آذربایجان غربی (حمیدرضا منصوری فر)، خراسان رضوی (دکتر سعید حقانی)،‌ اصفهان(خانم مرتضوی فر)،‌ کرمان (رضا دهقان اناری)، گیلان (اسماعیل بلالایی)،‌ خوزستان (رضا داوودی) و خراسان جنوبی (مجید کریمیان) پرداختند و خواستار تولید محتوای بیشتر از سوی دفتر مرکزی و توزیع در استانها شدند.

در پایان این نشست دبیران استانی جمعیت عکس یادگاری با دکتر مصطفوی رئیس و دبیرکل جمعیت و یادگار حضرت امام خمینی (ره) انداختند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10571

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: