بیانیه جمعیت دفاع از ملت فلسطین به مناسبت یوم النکبه

اندیشکده قدس؛ چهاردهم ماه می میلادی( ۲۵ اردیبهشت) یادآور روز تلخی در خاطره امت اسلام است. روزی تلخ که در آن یک سرزمین اسلامی اشغال و یک ملت مسلمان قتل عام و از خانه و کاشانه خویش آواره و اشغالگران بر این سرزمین اسلامی؛ یک دولت صهیونیستی را بنا نهادند. روزی که حقیقتا نکبتی بر جهان اسلام عارض شد و این نکبت تا هنوز بر کل جهان اسلام جاری و ساری است.
این روز برای جهان اسلام روز نکبت است زیرا دارالاسلام در سلطه دارالکفر قرار گرفت. سرزمینی که خدا در قرآن آن را مقدس و مبارک خوانده است. سرزمینی که مسجدالاقصی این قبله نخست اسلام را در خود جای داده است. مسجدی که جایگاه عروج پیامبر اسلام در شب معراج در هفدهم رمضان سال دوازدهم بعثت است. شبی که سرنوشت فلسطین این سرزمین مبارک را در مرکز تحولات آخرالزمانی تعریف کرد.

فلسطین سرزمین مقدسی است که تا همیشه؛ معیار عباد الله قرار گرفت و بی هیچ تردیدی؛ عبادتی که با تلاش و جهاد در جهت آزاد سازی فلسطین همراه نباشد؛ آدمی را در دایره عبادالله تعریف نمی کند زیرا خدای متعال؛ مجاهدان راه آزادی فلسطین را به صراحت در زمره بندگان خاص قلمداد کرده است و آنها را به صفت «عبادلنا» تکریم کرده است و کیست که مدعی بندگی خدا باشد اما به مصداق این کلام خدا عنایتی در عمل نداشته باشد؟ که فرمود:

«وَقَضَیْنَا إِلَى بَنِی إِسْرَائِیلَ فِی الْکِتَابِ لَتُفْسِدُنَّ فِی الْأَرْضِ مَرَّتَیْنِ وَلَتَعْلُنَّ عُلُوًّا کَبِیرًا فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ أُولَاهُمَا بَعَثْنَا عَلَیْکُمْ عِبَادًا لَنَا أُولِی بَأْسٍ شَدِیدٍ فَجَاسُوا خِلَالَ الدِّیَارِ وَکَانَ وَعْدًا مَفْعُولًا»

بی تردید نکبت این روز تا زمانی که امت اسلام در زمره عبادالله خود را تعریف نکند همچنان بر جهان اسلام سرایت دارد و شکی نیست که امروز بسیار به زدودن این نکبت از جهان اسلام نزدیک هستیم چرا که مجموعه هایی از عبادالله شکل گرفته است و پازل های این مجموعه در حال کامل شدن در چارچوب محوری به نام «محور مقاومت» است که در جغرافیایی به وسعت غزه؛ لبنان؛ سوریه؛ عراق؛ ایران؛ یمن؛ و مجاهدانی از افغانستان و پاکستان را در خود جای داده است.

از زمان تحمیل این رژیم پلید؛ جنگ آفرین؛ اشغالگر و جنایت پیشه بر جهان اسلام؛ ناامنی؛ وابستگی؛ جنگ و عقب ماندگی بر ملل منطقه حاکم شده است. در واقع رهآورد وجودی اسراییل برای ملل منطقه جز نکبت نبوده است اما به برکت شکل گیری محور مقاومت این شجره خبیثه به پایان حیات منحوس خود نزدیک شده است. هرچند رژیم های خیانت کاری در جهان اسلام که به ضرب زور و حمایت قدرت های استعماری بر ملت های مسلمان غالب شده اند؛ در فرایند خیانت عادی سازی با اسراییل ورود کرده و می کوشند این حیات پلید و رو به نابودی را نجات بخشند. غافل از آنکه غرق شدن با مغروق سرنوشت آنها است.

جمعیت دفاع از ملت فلسطین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره همه شهدای راه آزادی دارالاسلام فلسطین از آغاز تاکنون و تا پایان حیات اسراییل؛ همچنین هشدار به کشورها و جوامع اسلامی برای جلوگیری از تکرار واقعه شوم یوم النکبه در طرح خطرناک معامله قرن امریکا همانطور که اروپا بخشی از فلسطین  را به صهیونیستها بخشید و فلسطینیان را آواره ساخت ، ترامپ و امریکا اکنون در چارچوب معامله قرن بخشهای دیگری از کرانه باختری فلسطین و قدس را به صهیونیستها بخشیده که ممکن است هزاران فلسطینی دیگر را آواره سازد؛ اعلام می دارد حمایت از آزادی فلسطین یک تکلیف ساقط نشدنی از امت اسلام است و ملت مجاهد فلسطین و نیز حامیان آن در جهان اسلام و خاصه محور مقاومت همواره فلسطین را به عنوان یک تکلیف و اولویت تلقی کرده و با حمایت همه جانبه خود؛ به محور عربی؛ غربی و عبری اجازه به ثمر نشستن طرح های ضد اسلامی و ضد فلسطینی مانند معامله قرن را نخواهند داد و بدانند این سنت الهی است که امر باطل نابود شدنی است « إِنَّ الْبَاطِلَ کَانَ زَهُوقًا» و اسراییل مصداق کاملی از باطل و به تعبیر امام موسی صدر شر مطلق است و در سرنوشت آن و همراهانش نابودی نوشته شده  است«‌ فَإِذَا جَاءَ وَعْدُ الْآخِرَهِ لِیَسُوءُوا وُجُوهَکُمْ وَلِیَدْخُلُوا الْمَسْجِدَ کَمَا دَخَلُوهُ أَوَّلَ مَرَّهٍ وَلِیُتَبِّرُوا مَا عَلَوْا تَتْبِیرًا ».

جمعیت دفاع از ملت فلسطین

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10559

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: