۵۰ مدیرعامل شرکت های صهیونیستی در نامه ای به هرتزوگ

اقتصاد اسرائیل در حال فروپاشی است

۵۰ مدیرعامل شرکت های اصلی خرده فروشی در سرزمین های اشغالی در نامه ای به «اسحاق هرتزوگ» رئیس رژیم صهیونیستی و ارسال رونوشت آن به «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر، «ایستر حایوت» رئیس دیوان عالی، «امیر اوهانا» رئیس کنست (پارلمان) و «یائیر لاپید» رهبر ائتلاف مخالفان درباره تبعات بحران سیاسی رژیم و تاثیرات اقتصادی آن هشدار دادند.

«شاهار تورگمان» مبتکر ارائه این نامه درباره محتویات آن گفت: تشدید نزاع بین «اسرائیلی‌ها» و تبعات اقتصادی این تنش ها دلیل نوشتن نامه بود.

وی با اشاره به خودداری احزاب و شخصیت های سیاسی رژیم صهیونیستی از گفت‌وگو برای حل اختلافات، افزود: این وضعیت، آینده (رژیم) اسرائیل و به ویژه آینده اقتصاد آن را به شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

این فعال اقتصادی صهیونیست از همه جریان های سیاسی رژیم صهیونیستی خواست تا وارد یک گفت وگوی مسئولانه شوند.

این در حالی است که پس از طرح اصلاحات قضائی توسط کابینه افراطی نتانیاهو، بسیاری از اقتصاددانان، بانک ها و موسسات اعتبارسنجی درباره صدمات آن برای اقتصاد رژیم صهیونیستی هشدار دادند.

تظاهرات اعتراضی علیه کابینه نتانیاهو از سرزمین های اشغالی عبور کرده و این روزها در سراسر جهان، صهیونیست ها در اعتراض به اصلاحات قضائی مورد نظر وی، به خیابان ها ریخته اند.

در همین حال، بیش از ۳۰۰ صهیونیست در مقابل سفارت رژیم صهیونیستی در لندن تجمع اعتراضی برگزار کرده و علیه سیاست های نتانیاهو که خواهان تحمیل اصلاحات قضایی است، تظاهرات کردند.

معترضین در این تجمع خواهان نجات دموکراسی (ادعایی صهیونیست ها) شدند که کابینه نتانیاهو درصدد نابودی آن است.

معترضان تاکید کردند که اگر نتانیاهو اصلاحات قضایی خود را متوقف نکند، به زودی فعالیت های بیشتری انجام خواهند داد.

بر اساس این گزارش، همزمان با این تظاهرات، در ۱۸ نقطه جهان علیه سیاست های نتانیاهو تجمع اعتراضی برگزار شد.

منابع خبری شنبه شب گزارش دادند، ده‌ها هزار نفر علیه کابینه نخست وزیر رژیم صهیونیستی در فلسطین اشغالی تظاهرات کردند.

دامنه تظاهرات اعتراضی هفتگی علیه نتانیاهو شنبه شب گسترش یافت و ده‌ها شهر از شمال تا جنوب فلسطین اشغالی از جمله تل آویو، حیفا، قدس اشغالی، بئر السبع، ریشون لتسیون و هرتزلیا صحنه تظاهرات علیه کابینه راست افراطی بودند.

بر اساس این گزارش، هزاران نفر شنبه شب در میدان «هبیما» شهر تل آویو تجمع کرده و علیه نتانیاهو و تلاش‌های کابینه او برای تضعیف دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی اعتراض کردند. همچنین ده‌ها هزار نفر نیز در راهپیمایی اعتراضی به سمت خیابان «کابلان» در تل آویو شرکت داشتند.

برگزارکنندگان تظاهرات در تل آویو اعلام کردند که شمار شرکت کنندگان در تظاهرات این هفته، بیشتر از تظاهرات شنبه گذشته بود.

این تظاهرات‌ها در سایه جدال شدید بین ائتلاف کابینه راست افراطی به ریاست نتانیاهو و جناح اپوزیسیون به ریاست «یائیر لاپید» نخست وزیر پیشین رژیم صهیونیستی برگزار شده است.

سران اپوزیسیون رژیم صهیونیستی اصلاحات قضایی کابینه نتانیاهو را برای تضعیف دستگاه قضایی و تلاش نتانیاهو برای جلوگیری از محاکمه خود به خاطر سه پرونده فساد مالی و رشوه خواری می دانند و معتقدند که این اقدامات کابینه، رژیم صهیونیستی را به سمت درگیری و جنگ داخلی و فروپاشی تدریجی سوق خواهد داد.

انتهای پیام/

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10737

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: