دکتر حسین رویوران:

آینده سوریه به نفع مقاومت است و جریان‌های تکفیری در انزوا قرار دارند

اندیشکده قدس؛ معاون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین آینده سوریه را به نفع این نظام و محور مقاومت دانست و گفت: جریان‌های تکفیری در انزوا قرار دارند.
حسین رویوران صبح امروز در جمع فعالان فرهنگی و مربیان صالحین سپاه قدس گیلان رژیم صهیونیستی و آمریکا را دو عامل ناامنی در منطقه دانست و اظهار کرد: ممکن است سیاست آمریکا در مورد هر موضوعی تغییر کند اما هم‌پیمانی با صهیونیست اصل مهم برای آمریکاست.
این کارشناس مسائل خاور میانه با اشاره به توطئه‌های استکبار در منطقه تصریح کرد: راهبرد جدید امنیتی رژیم صهیونیستی امنیت این رژیم  در ناامنی منطقه است و داعش به عنوان بازیگری محسوب می‌شود که برای امنیت این این رژیم غاصب در منطقه تلاش می‌کند. به همین دلیل هم صهیونیست ها حمایت از جریان های تروریستی تکفیری را در ستور کار خود قرار داده اند.
حسین رویوران با بیان اینکه  تاکنون بالغ بر ۲ هزار نفر از مجروحان مخالفان دولت سوریه توسط صهیونیست درمان شده اند، تصریح کرد: ایران و سوریه عمده‌ترین کانون‌های مقاومت در منطقه هستند و حمله به این دو کشور مهم منطقه در رأس سناریوهای آمریکا قرار داشت و در سناریو نخست، آمریکا به دنبال حمله مستقیم به ایران و در سناریو دیگر ابتدا فتح کشورهای کوچک همسایه ایران و سپس حمله به ایران بود.رئیس کمیسیون سیاسی جمعیت دفاع از ملت فلسطین با بیان اینکه بحران سوریه سرانجام خوبی برای مقاومت دارد، خاطرنشان کرد: منطقه در محور مقاومت قرار گرفته و آمریکا به تنهایی نمی‌تواند وارد جنگ مستقیم با ایران شود بنابراین با حمایت از جریان تکفیری به دنباله ضربه زدن به ایران است.معاون سیاسی و امور بین الملل جمعیت دفاع از ملت فلسطین، براندازی نظام در سوریه را هدف آمریکا خواند و گفت: اکنون نظام سوریه از مرحله براندازی عبور کرد ه است و در مدت ۱۰ روز گذشته شاهدیم بالغ بر نیمی از حلب به دست نیروهای مقاومت آزاد شده است.

رویوران آینده سوریه را به نفع نظام سوریه و محور مقاومت دانست و یادآور شد: جریان‌های تکفیری در انزوا قرار دارند. وی یکی از مهم‌ترین تفاوت‌های محور مقاومت با محور مقابل را در نوع ائتلاف عنوان کرد و متذکر شد: در محور مقاومت ائتلاف از نوع ایدئولوژیک بوده اما در مقابل ائتلاف جریان باطل از نوع پول است.

این کارشناس مسائل خاور میانه ضمن تاکید بر اینکه پول عربستان، ائتلاف تروریستی را تقویت می کرد افزود: اما اکنون دولت حاکم بر عربستان به دلیل مشکلات مادی و کسری سنگین بودجه دیگر نمی تواند مانند گذشته از تروریست ها حمایت بکند و بر این اساس جریان های تروریستی – تکفیری هم در سوریه و هم در عراق تضعیف شده و در مسیر شکست خوردن نهایی قرار دارند.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10438

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: