آیا ترور مقامات سیاسی در اسرائیل کلید خواهد خورد؟

پس از نمایان شدن اختلاف نظرها در ساختارهای نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی نسبت به موضوع طرح امنیتی پیشنهادی اخیر «ایتمار بن غفیر»، وزیر امنیت داخلی، برخی منابع از تشدید شکاف در تشکیلات امنیتی اسرائیل بر سر راه همکاری یا عدم همراهی دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی با کابینه نتانیاهو خبر می دهند.

بر همین اساس بیش از ۴۰۰ فرمانده ارشد نهادهای امنیتی رژیم صهیونیستی اخیرا با نگارش نامه ای خطاب به نتانیاهو از وی خواستند از اجرای طرح امنیتی پیشنهادی ایتامار بن غفیر برای تامین امنیت شهرک نشینان در شهر بیت المقدس جلوگیری کند. امضاکنندگان این نامه افزودند در صورت اجرای این طرح باید خود را برای وضعیت امنیتی به مراتب دشوارتر و پیچیده تر آماده کنیم.

در این بین مهم ترین واکنش از سوی «کوبی شبتای» رئیس پلیس رژیم صهیونیستی مطرح شده که از نگاه بسیاری به معنای به صدا در آمدن آژیر خطر برای امنیت مقامات ارشد سیاسی در سرزمین‌های اشغالی است.

گفته می شود کوبی شبتای با استناد به روند تحولات امنیتی اخیر مدعی شده است که پلیس اسرائیل خود را برای سناریوی احتمال ترور مقامات ارشد سیاسی به دلیل اختلافات سیاسی داخلی آماده می‌کند.

وی در مصاحبه ای با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی گفت: هشدارهای فراوانی را پیرامون احتمال وقوع عملیات‌های ترور علیه مقامات سیاسی دریافت کرده‌ایم و این هراس اکنون دیگر به ترسی بالفعل برای ما و سایر نهادهای امنیتی اسرائیل بدل شده است.

شبتای در ادامه افزود: ما در شرایطی بسیار پیچیده قرار داریم و در مسیر بدتر اوضاع گام بر می‌داریم. اسم این وضعیت را انتفاضه نمی‌گذارم اما حقیقتا در جهت تقابلی روزافزون سیر می‌کنیم. در این شرایط من هم با ایده افزایش صدور مجوز حمل سلاح برای شهرک نشینان به منظور مقابله با عملیات ضدصهیونیستی موافق هستم.

رئیس پلیس اسرائیل در ادامه در پاسخ به سوالی در مورد اختلاف نظرهایش با ایتمار بن غفیر وزیر امنیت داخلی بر سر تدابیر و تمهیدات امنیتی گفت: بن غفیر نگاهی کلی به سیاست‌های امنیتی دارد، این فرمانده نیروی پلیس است که در میدان حوادث و رویدادها حضور دارد، اما بن غفیر را نمی توان فرمانده میدان دانست.

شبتای همچنین در واکنش به برخی گمانه زنی‌ها در مورد استعفایش به دلیل اختلاف نظر با کابینه نتانیاهو گفت: من در جای خود هستم و استعفا هم نخواهم داد.

Share on facebook
Share on twitter
Share on telegram
Share on whatsapp
Share on print

لینک کوتاه خبر:

http://qodsthink.ir/?p=10776

اخبار مرتبط:

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

تصویر روز:

پیشنهادی: